SEB: trečdalis atsiskaitymų kortele tenka 25-34 metų gyventojams

Publikuota: 2016 m. gegužės 10 d. antradienis

Pernai mokėjimo kortelėmis už pirkinius dažniau atsiskaitė gyventojai visose Baltijos šalyse. SEB banko duomenys rodo, kad dažniausiai korteles naudoja 25-34 metų gyventojai. O jaunimas iki 25 metų mieliau negu vyresni žmonės naudoja korteles atsiskaitydami už nedidelės vertės pirkinius, rašoma naujausiame SEB banko ekspertų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje rengiamame leidinyje „Baltic Household Outlook“.

Įvedus eurą kortelėmis atsiskaitoma dažniau

Šalių centrinių bankų duomenimis, 2015 metais atsiskaitymų kortele skaičius Lietuvoje išaugo labiausiai – buvo 17,5 proc. didesnis negu prieš metus. Latvijoje augimo tempas pasiekė 16,4 proc., Estijoje – 6,5 procento.

„Sparčiausią metinį augimo tempą Lietuvoje iš dalies lėmė euro įvedimas – dėl to, kad 2014 metų pabaigoje į bankų sąskaitas pateko didelė dalis iki tol grynaisiais laikytų pinigų, ir dėl to, kad 2015 metų pradžioje pabandžius dažniau naudotis mokėjimo kortelėmis, daugeliui gyventojų tai pasirodė patogu. Mokėjimo kortelių naudojimo populiarumo ūgtelėjimas pirmais metais įvedus eurą buvo pastebėtas ir Estijoje (2011 m.), ir Latvijoje (2014 m.)“, – sako Julita Varanauskienė, SEB banko šeimos finansų ekspertė.

Dažniausiai korteles atsiskaityti už pirkinius naudoja 25-34 metų gyventojai

Remiantis SEB banko duomenimis, visose trijose Baltijos šalyse dažniausiai korteles naudoja 25-34 metų gyventojai. 2015 metais Lietuvoje šios amžiaus grupės kortelių turėtojams tenka 29,1 proc. visų atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Panašiai ir kitose dviejose Baltijos šalyse: Estijoje – 30,8 proc., Latvijoje – 24,4 procento.

„Šios amžiaus grupės gyventojai, ko gero, turi daugiausiai galimybių ir progų atsiskaityti mokėjimo kortele ir jomis noriai naudojasi: 25-34 metų žmonės jau gauna didesnes pajamas negu pačioje karjeros pradžioje, šiame gyvenimo etape jie kuriasi savo pirmuose namuose, perka daug ilgalaikio vartojimo prekių, dažnai keliauja, atostogauja užsienyje, perka internetu, yra imlūs technologijoms ir vertina jų teikiamą patogumą“, – teigia J. Varanauskienė.

Vyresnio amžiaus grupių žmonių atsiskaitymai sudaro mažesnę dalį: 35-44 metų kortelių turėtojų atsiskaitymai sudaro 25 proc. visų atsiskaitymų Lietuvoje, 20 proc. Latvijoje ir 20,3 proc. Estijoje; 45-54 metų atitinkamai 19,3 proc., 18 proc. ir 15,5 proc.; vyresnių negu 55 metų – 18,7 proc. Lietuvoje, 23,7 proc. Latvijoje ir 22,2 proc. Estijoje.

Jaunimas korteles naudoja pirkdamas nedidelės vertės pirkinius

Jaunesni negu 25 metų amžiaus kortelių turėtojai kortelėmis vidutiniškai (skaičiuojant, kiek kartų per mėnesį vienas kortelės turėtojais už pirkinius atsiskaito kortele) atsiskaito maždaug taip pat dažnai, kaip ir 35-44 metų amžiaus žmonės, tačiau kadangi jauno amžiaus žmonių, turinčių mokėjimo korteles ir jas naudojančių yra mažiau, šios amžiaus grupės mokėjimo kortelių turėtojams tenka 8 proc. visų atsiskaitymų mokėjimo kortele Lietuvoje, 11,1 proc. Estijoje ir daugiausiai – 14,1 proc. Latvijoje.

Jauni žmonės iš kitų amžiaus grupių išsiskiria tuo, kad visose Baltijos šalyse vidutinė jų atsiskaitymo kortele suma yra mažesnė negu vyresnių žmonių. Pavyzdžiui, Lietuvoje vidutinė jaunesnio negu 25 metų kortelės turėtojo atsiskaitymo suma – apie 10 eurų. Pasak J. Varanauskienės,  viena vertus, jaunų žmonių ir pajamos, ir išlaidos paprastai yra mažesnės negu vyresnių, kita vertus, jaunimas mieliau negu vyresni gyventojai kortele atsiskaito už nedidelės vertės kasdieninius pirkinius.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Sankt Peterburgo autobusuose – atsiskaitymai kortelėmis

Rusijoje, Sankt Peterburge, įgyvendinamas naujas projektas – kai kuriuose autobusuose diegiami atsiskaitymai mokėjimo kortelėmis. skaityti »

Mokėjimo kortelės, kvepiančios vaisiais

Pirmosios mokėjimo kortelės Lietuvoje atsirado dar 1993 metais. Jas pradėjo platinti tuometis Vilniaus bankas (dabartinis SEB bankas). Dabar Lietuvoje mokėjimo kortelių jau yra daugiau nei gyventojų – apie 3,5 mln. skaityti »

Kas sekundę – po du atsiskaitymus mokėjimo kortele

Mokėjimo kortelės istorija Lietuvoje skaičiuojama jau nuo 1993 metų, kada SEB bankas, tuomet dar vadinęsis Vilniaus banku, išleido pirmąją mokėjimo kortelę šalyje. skaityti »

Kaip neišleisti per daug pinigų atsiskaitant kortele?

Net ir pasibaigus finansiniam sunkmečiui, daugelis ir toliau nori racionaliai tvarkyti pinigus – planuoti ir kontroliuoti savo išlaidas, neišleisti daugiau ten, kur gali išleisti mažiau, pasirūpinti, kad reikalingiems dalykams pinigų užtektų. skaityti »

Trys patarimai praradusiems banko kortelę

SEB banko duomenimis, vis daugiau Lietuvos gyventojų renkasi atsiskaityti kortele − per pastaruosius dvejus metus atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis skaičius ir atsiskaitymo suma padidėjo beveik ketvirtadaliu. skaityti »

Indijos rinkoje – virtuali mokėjimo kortelė

Mokėjimų kompanija „Paytm“ kartu su „RuPay“ ir kitais nacionaliniais Indijos bankais ketina išleisti virtualią mokėjimo kortelę. skaityti »

Galimybės mokėti kortele pirkėjai labiausiai pasigenda pašte ir Gariūnuose

Daugiau kaip 800 įvairių prekyviečių ir paslaugų teikimo vietų Vilniuje ir kituose didmiesčiuose − tiek jų per vieną mėnesį pažymėjo pirkėjai specialioje programėlėje norėdami jose atsiskaityti ne tik grynaisiais pinigais, bet ir turimomis mokėjimo kortelėmis. skaityti »

Kišenpinigiai – į mokėjimo kortelės sąskaitą

Jei anksčiau pinigai vaiko kasdienėms išlaidoms asocijavosi su kišenėje žvangančiomis monetomis, tai šiandien vis daugiau tėvų kišenpinigius renkasi pervesti į atžalos mokėjimo kortelės sąskaitą. skaityti »

„MasterCard“ į apyrankę įdiegė mokėjimo kortelę

Amerikiečių pradedančioji bendrovė „PureWrist“ sukūrė plastikinę apyrankę su medalionu, į kurį galima įdiegti keletą kartų sumažintą mokėjimo sistemos „MasterCard“ kortelę. skaityti »

Pagerės mokėjimo kortelių priėmimo sąlygos

Per artimiausius metus mažmeninės prekybos įmonės gali tikėtis mažesnių mokėjimo kortelių aptarnavimo mokesčių, didesnio taikomų įkainių skaidrumo ir galimybės pasirinkti, kokias mokėjimo korteles priimti. skaityti »