Trys patarimai praradusiems banko kortelę

Publikuota: 2015 m. birželio 26 d. penktadienis

SEB banko duomenimis, vis daugiau Lietuvos gyventojų renkasi atsiskaityti kortele − per pastaruosius dvejus metus atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis skaičius ir atsiskaitymo suma padidėjo beveik ketvirtadaliu. Atsiskaityti kortele yra ne tik greičiau ir patogiau, bet ir saugiau − net ir pamestą ar  kitaip prarastą banko kortelę galima paprastai ir greitai blokuoti ir taip apsaugoti savo pinigus.

„Stengiamės apsaugoti savo klientus, todėl nuolat investuojame į kortelių paslaugų saugumą. Vis dėlto labai svarbus ir pačių klientų budrumas. Mūsų duomenimis, korteles klientai pameta gana retai, tačiau patarčiau įsidėmėti tris pagrindines taisykles, kaip elgtis, jei taip atsitinka“, − sako Romas Čereška, SEB banko Mokėjimo kortelių departamento direktorius.

1. Nedelsdami blokuokite banko kortelę

Pastebėję, kad nebeturite banko kortelės, apie tai iš karto informuokite banko darbuotojus, kurie iš karto blokuos kortelę. Taip būsite tikri, kad kiti žmonės ja negalės pasinaudoti. Pagaminti naują banko kortelę užtrunka vidutiniškai 4 − 5 darbo dienas. Net jeigu nežinote, ar kortelę tikrai pametėte ir tikitės ją rasti, perspėkite banko darbuotojus − jie gali kortelę blokuoti laikinai.

2. Pasitikrinkite banko sąskaitą

Jeigu jūsų kortelę pavogė ar ją pametėte, nedelsdami pasitikrinkite savo sąskaitą banke. Taip sužinosite, ar niekas nespėjo pasinaudoti kortelės sąskaitoje esančiais pinigais. Vis dėlto, jei manote, kad kortele pasinaudota neteisėtai, iš karto kreipkitės į banką. Jums reikės pateikti pretenziją, joje išdėstyti visas įvykio aplinkybes: kada pastebėjote, kad dingo kortelė,  kokios neteisėtos operacijos buvo atliekamos. Kiekviena pretenzija yra nagrinėjama atskirai ir sprendimas priimamas individualiai.

3. Išmokite naujos kortelės PIN kodą

Nežinant banko kortelės PIN kodo, ja pasinaudoti beveik nėra galimybės. Todėl, gavę naują banko kortelę, įsidėmėkite jos PIN kodą ir sunaikinkite lapelį, kuriame jis parašytas. Jokiu būdu neužklijuokite PIN kodo ant kortelės, nelaikykite lapelio su šiuo kodu piniginėje, neįveskite jo į mobilųjį telefoną. Jeigu norite pakeisti PIN kodą bankomate, nesirinkite nuspėjamo skaičių derinio ir  visų turimų savo kortelių to paties PIN kodo.

Specialistai taip pat pataria nelaikyti visų savo santaupų mokėjimo kortelės sąskaitoje, o atsiskaitant kortele ar imant pinigų iš bankomato PIN kodą apsaugoti pridengiant įvedamus skaičius viena ranka.

Radę pamestą kortelę, apie tai praneškite bankui

Jeigu randate kito asmens banko kortelę, elkitės atsakingai. Neieškokite kortelės savininko patys − apie rastą kortelę praneškite banko atstovams kortelėje nurodytu kontaktiniu telefono numeriu.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Sankt Peterburgo autobusuose – atsiskaitymai kortelėmis

Rusijoje, Sankt Peterburge, įgyvendinamas naujas projektas – kai kuriuose autobusuose diegiami atsiskaitymai mokėjimo kortelėmis. skaityti »

Mokėjimo kortelės, kvepiančios vaisiais

Pirmosios mokėjimo kortelės Lietuvoje atsirado dar 1993 metais. Jas pradėjo platinti tuometis Vilniaus bankas (dabartinis SEB bankas). Dabar Lietuvoje mokėjimo kortelių jau yra daugiau nei gyventojų – apie 3,5 mln. skaityti »

Kas sekundę – po du atsiskaitymus mokėjimo kortele

Mokėjimo kortelės istorija Lietuvoje skaičiuojama jau nuo 1993 metų, kada SEB bankas, tuomet dar vadinęsis Vilniaus banku, išleido pirmąją mokėjimo kortelę šalyje. skaityti »

Kaip neišleisti per daug pinigų atsiskaitant kortele?

Net ir pasibaigus finansiniam sunkmečiui, daugelis ir toliau nori racionaliai tvarkyti pinigus – planuoti ir kontroliuoti savo išlaidas, neišleisti daugiau ten, kur gali išleisti mažiau, pasirūpinti, kad reikalingiems dalykams pinigų užtektų. skaityti »

Trys patarimai praradusiems banko kortelę

SEB banko duomenimis, vis daugiau Lietuvos gyventojų renkasi atsiskaityti kortele − per pastaruosius dvejus metus atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis skaičius ir atsiskaitymo suma padidėjo beveik ketvirtadaliu. skaityti »

Indijos rinkoje – virtuali mokėjimo kortelė

Mokėjimų kompanija „Paytm“ kartu su „RuPay“ ir kitais nacionaliniais Indijos bankais ketina išleisti virtualią mokėjimo kortelę. skaityti »

Galimybės mokėti kortele pirkėjai labiausiai pasigenda pašte ir Gariūnuose

Daugiau kaip 800 įvairių prekyviečių ir paslaugų teikimo vietų Vilniuje ir kituose didmiesčiuose − tiek jų per vieną mėnesį pažymėjo pirkėjai specialioje programėlėje norėdami jose atsiskaityti ne tik grynaisiais pinigais, bet ir turimomis mokėjimo kortelėmis. skaityti »

Kišenpinigiai – į mokėjimo kortelės sąskaitą

Jei anksčiau pinigai vaiko kasdienėms išlaidoms asocijavosi su kišenėje žvangančiomis monetomis, tai šiandien vis daugiau tėvų kišenpinigius renkasi pervesti į atžalos mokėjimo kortelės sąskaitą. skaityti »

„MasterCard“ į apyrankę įdiegė mokėjimo kortelę

Amerikiečių pradedančioji bendrovė „PureWrist“ sukūrė plastikinę apyrankę su medalionu, į kurį galima įdiegti keletą kartų sumažintą mokėjimo sistemos „MasterCard“ kortelę. skaityti »

Pagerės mokėjimo kortelių priėmimo sąlygos

Per artimiausius metus mažmeninės prekybos įmonės gali tikėtis mažesnių mokėjimo kortelių aptarnavimo mokesčių, didesnio taikomų įkainių skaidrumo ir galimybės pasirinkti, kokias mokėjimo korteles priimti. skaityti »