Abiturientai keičia taktiką – egzaminams jau ruošiasi telefonu

Publikuota: 2015 m. balandžio 14 d. antradienis

Šiųmetė abiturientų karta brandos egzaminams ruošiasi palinkus ne virš knygų, o virš išmaniųjų telefonų ekranų. Tai įrodo leidyklos „Šviesa“ sukurtos mobiliosios programėlės „Prieš egzaminą“ populiarumas – vos per porą savaičių ją atsisiuntė kas trečias abiturientas, turintis „Android“ įrenginį. Kūrėjai, atsižvelgę į dvyliktokų pageidavimus, atnaujino programėlę pridėdami 50 proc. daugiau klausimų. Nuo šiol ruošiantis lietuvių kalbos, matematikos, istorijos ir biologijos brandos egzaminams bus galima atsakyti į 1 050 klausimų.

Per dvi savaites naudodamiesi programėle, abiturientai atsakė į apie 130 000 klausimų. Jei į tiek klausimų reikėtų atsakyti naudojant popierių – prireiktų net 10 popieriaus pakuočių (klausimus spausdinant abiejose lapo pusėse). Arba dar vaizdžiau – tiek klausimų yra daugiau nei 3300 egzaminų testų. Leidyklos „Šviesa“ skaitmeninių produktų vadovo Gyčio Česnuičio teigimu, mobiliosios programėlės „Prieš egzaminą“ sėkmę lėmė suvokimas, ko nori vadinamoji Z karta.

„Nors brandos egzaminų formatas nesikeičia jau daugelį metų, tai nereiškia, kad šiandieniniai abiturientai jiems ruošiasi taip pat, kaip ir mes. Ilgus vakarus bibliotekose keičia vakarojimai prie kompiuterių ar išmaniųjų telefonų ekranų. Informaciją taip pasiekti lengviau, greičiau, o vizualus ir sistemingas jos pateikimas, azartas, norint vis geresnio rezultato, ir lemia didelį susidomėjimą“, – įsitikinęs Gytis Česnuitis.

„Z kartos“ jaunuoliai informaciją priima ir apdoroja greičiau nei kiti, puikiai valdo naujausias informacines ir komunikacines technologijas, tačiau sunkiau išlaiko dėmesį bei koncentruojasi. Į tai atsižvelgta ir kuriant šią pasiruošimo egzaminams programėlę.

„Visi suprantame, kad metas prieš egzaminus – vienas sunkiausių jauno žmogaus gyvenime. Todėl ši programėlė sukurta taip, kad ja nebūtų nuobodu naudotis – ryškios spalvos, suprantami paaiškinimai, greitas rezultato pateikimas bei galimybė stebėti savo progresą yra tai, dėl ko abiturientai sprendžia testus telefone bei palankiai vertina mūsų produktą – vartotojai net 91 proc. atsakymų paaiškinimų įvertino teigiamai“, – sako G. Česnuitis.

Kartą įsirašius programėlę „Prieš egzaminą“, interneto ryšio daugiau neprireiks, todėl moksleiviai ja gali naudotis ten, kur jiems patogiausia – kad ir kelionėje autobusu į mokyklą ar pertraukų metu. Be to, ji veikia visuose populiariausiuose išmaniuosiuose įrenginiuose, turinčiuose „Android“ operacinę sistemą, o netrukus programėlės kūrėjai žada pristatyti ir „iOS“ operacinei sistemai pritaikytą programėlės versiją.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

S. Kropas. Laimikiai tik po to, kai pasirūpinsime tinkamais įrankiais

Per pastarąjį dešimtmetį finansinis raštingumas tapo ne tik EBPO, bet ir G20 šalių prioritetinės politikos objektu. skaityti »

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar daugiau. skaityti »

Lietuva kartu su Šveicarija įgyvendino 20 bendrų mokslo projektų

Sėkmingai įvykdyta bendra Lietuvos ir Šveicarijos 2011–2016 m. mokslinių tyrimų programa. Per ketverius metus vykdant šią programą finansuota 20 bendrų mokslo projektų. Tam iš viso skirta 10,649 Šveicarijos frankų. skaityti »

Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai“ ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. skaityti »

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas. skaityti »

VU mokslininkai tapo globalaus kosmoso tyrimų projekto dalimi

Iš Žemės į kosmosą vienas po kito kyla mažieji palydovai, skirti Žemės termosferos sluoksniui tyrinėti. Prie šio projekto prisideda ir lietuviai – Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai paleis trečiąjį lietuvišką palydovą „Lituanica SAT-2“. skaityti »

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Vytauto Didžiojo universiteto Inovatyvių studijų institutas pristatė atviras elektronines studijas, leidžiančias visiems norintiems mokytis atskirų studijų dalykų nuotoliniu būdu. skaityti »

Martyno Mažvydo biblioteka atidaro Laisvalaikio skaityklą

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka kviečia išsirinkti mėgstamiausią knygą, neštis ją į namus ir skaityti, skaityti, dar kartą skaityti... skaityti »

Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai. skaityti »

Beveik 270 elektroninių knygų skaityklių pasieks savivaldybių bibliotekas

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 268-ias elektroninių knygų skaitykles perduoti savivaldybių nuosavybėn. skaityti »