Abiturientai keičia taktiką – egzaminams jau ruošiasi telefonu

Publikuota: 2015 m. balandžio 14 d. antradienis

Šiųmetė abiturientų karta brandos egzaminams ruošiasi palinkus ne virš knygų, o virš išmaniųjų telefonų ekranų. Tai įrodo leidyklos „Šviesa“ sukurtos mobiliosios programėlės „Prieš egzaminą“ populiarumas – vos per porą savaičių ją atsisiuntė kas trečias abiturientas, turintis „Android“ įrenginį. Kūrėjai, atsižvelgę į dvyliktokų pageidavimus, atnaujino programėlę pridėdami 50 proc. daugiau klausimų. Nuo šiol ruošiantis lietuvių kalbos, matematikos, istorijos ir biologijos brandos egzaminams bus galima atsakyti į 1 050 klausimų.

Per dvi savaites naudodamiesi programėle, abiturientai atsakė į apie 130 000 klausimų. Jei į tiek klausimų reikėtų atsakyti naudojant popierių – prireiktų net 10 popieriaus pakuočių (klausimus spausdinant abiejose lapo pusėse). Arba dar vaizdžiau – tiek klausimų yra daugiau nei 3300 egzaminų testų. Leidyklos „Šviesa“ skaitmeninių produktų vadovo Gyčio Česnuičio teigimu, mobiliosios programėlės „Prieš egzaminą“ sėkmę lėmė suvokimas, ko nori vadinamoji Z karta.

„Nors brandos egzaminų formatas nesikeičia jau daugelį metų, tai nereiškia, kad šiandieniniai abiturientai jiems ruošiasi taip pat, kaip ir mes. Ilgus vakarus bibliotekose keičia vakarojimai prie kompiuterių ar išmaniųjų telefonų ekranų. Informaciją taip pasiekti lengviau, greičiau, o vizualus ir sistemingas jos pateikimas, azartas, norint vis geresnio rezultato, ir lemia didelį susidomėjimą“, – įsitikinęs Gytis Česnuitis.

„Z kartos“ jaunuoliai informaciją priima ir apdoroja greičiau nei kiti, puikiai valdo naujausias informacines ir komunikacines technologijas, tačiau sunkiau išlaiko dėmesį bei koncentruojasi. Į tai atsižvelgta ir kuriant šią pasiruošimo egzaminams programėlę.

„Visi suprantame, kad metas prieš egzaminus – vienas sunkiausių jauno žmogaus gyvenime. Todėl ši programėlė sukurta taip, kad ja nebūtų nuobodu naudotis – ryškios spalvos, suprantami paaiškinimai, greitas rezultato pateikimas bei galimybė stebėti savo progresą yra tai, dėl ko abiturientai sprendžia testus telefone bei palankiai vertina mūsų produktą – vartotojai net 91 proc. atsakymų paaiškinimų įvertino teigiamai“, – sako G. Česnuitis.

Kartą įsirašius programėlę „Prieš egzaminą“, interneto ryšio daugiau neprireiks, todėl moksleiviai ja gali naudotis ten, kur jiems patogiausia – kad ir kelionėje autobusu į mokyklą ar pertraukų metu. Be to, ji veikia visuose populiariausiuose išmaniuosiuose įrenginiuose, turinčiuose „Android“ operacinę sistemą, o netrukus programėlės kūrėjai žada pristatyti ir „iOS“ operacinei sistemai pritaikytą programėlės versiją.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »