Akademinis nesąžiningumas – ne tik studento problema

Publikuota: 2013 m. birželio 16 d. sekmadienis

Birželio 11 – 12 d. ISM Vadybos ir ekonomikos bei Kauno technologijos universitetuose vykusiuose renginiuose „Akademinis sąžiningumas: suinteresuotų šalių požiūris“ į nesąžiningumo problemą švietimo sistemoje žvelgta iš aukštųjų mokyklų administracijų, studentų savivaldų, moksleivių ir verslo sektoriaus atstovų perspektyvų.

Studentų sąjungos prezidentas Paulius Baltokas teigia, kad akademinis nesąžiningumas yra visuomenėje įsisenėjusi problema, kurią spręsti galima tik radus sutarimą tarp visų švietimo sistemos dalyvių. „Būtina į šį reiškinį žvelgti ne tik iš studento pusės, norint efektyviai spręsti nesąžiningumo problemą reikia rasti kompromisą tarp visų suinteresuotų šalių. Privalome ne tik žinoti problemos mąstus, bet ir apie ją garsiai kalbėti ir komunikuoti pokyčius. Tikiuosi, kad tokie renginiai kaip šis taps bendradarbiavimo tarp akademinės bendruomenė, moksleivių ir verslo atstovų pradžia sprendžiant problemą ir siekiant sąžiningos aplinkos aukštosiose mokyklose“.

Anot ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Ekonomikos ir politikos programos direktoriaus dr. Vincento Vobolevičiaus akademinis nesąžiningumas susijęs su aplinka, kurioje studentas mokosi ir jo motyvacija. „Turime nebijoti taikyti nuobaudas sukčiaujantiems studentams, tačiau nepamiršti pagalvoti apie priežastis, kodėl elgiamasi nesąžiningai. Kurdami įdomias užduotis, reikalaujančias ne tik teorinių žinių, bet ir praktinio bei kūrybinio mąstymo skatinsime studentus atsiskaitymų metu naudotis sukauptomis žiniomis ir jas taikyti, o ne nurašyti medžiagą, kurią galima rasti daugeliui prieinamuose šaltiniuose“.

P. Baltoko teigimu, dideli akademinio nesąžiningumo mąstai signalizuoja apie aukštojo mokslo nuvertėjimą ir sumažėjusią studentų motyvaciją mokytis. Todėl svarbu skirti dėmesį aukštojo mokslo kokybės gerinimui ir tinkamai orientuoti moksleivius.

„Aukštojoje mokykloje studentas turi gauti realių žinių ir įgūdžių, ne tik siekti diplomo. Žinoma, priimant absolventą į darbą negalima pasakyti aukštąją mokyklą jis baigė sąžiningai ar ne, tačiau sukauptos žinios atsiskleidžia jau pirmaisiais mėnesiais, tuomet ir priimamas sprendimas dėl tolesnės darbuotojo ateities įmonėje,“ – pranešimo metu sakė „Sweco Lietuva“ prezidentas Artūras Abromavičius.

Renginių metu pristatytas šiemet antrą kartą Studentų sąjungos atliktas tyrimas „Akademinio sąžiningumo indeksas“. Šiemet į tyrimą įtraukta dėstytojų apklausa atskleidė, kad jie akademinio nesąžiningumo pastebi kur kas mažiau nei studentai. Apklausiant universitetų ir kolegijų studentus pastebėta, kad pastarieji sukčiauja labiau.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »