Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Publikuota: 2017 m. rugsėjo 26 d. antradienis

Šiemet rugsėjo pirmąją mokyklos slenkstį peržengė jaunas pradinių klasių mokytojas Darius Savickas. Kiek neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas, šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. „Pasirinkau pradinį ugdymą studijuoti, nes mane paskatino pradinių klasių mokytoja, žavėjo jos energija, tikėjimas manimi. Taip pat pedagogo darbas neleidžia sustoti, skatina augti, domėtis įvairiomis sritimis, dirbti su jaunais žmonėmis“, – pasakojo Darius.

Prieš trejus metus jaunuolis pradėjo studijuoti Lietuvos edukologijos universitete (LEU). Dariaus nenustebino, kad visame kurse buvo tik du vaikinai. „Manau šiais laikais negalima skirstyti į moteriškas ar vyriškas profesijas. Svarbiausia žmogus turi užsiimti tuo, kas jam patinka ir yra artima sielai. Nereikia žiūrėti, ką mano kiti žmonės“, – teigė studentas.

Nuo pirmųjų studijų metų studentas pradėjo dirbti mokymosi įstaigoje. Darius Savickas neieškojo įprasto studentiško darbo, jis iš karto nusprendė rasti darbą pagal specialybę. „Visada kartodavau, jei dirbsiu tik tą darbą, kuris bus artimas mano specialybei. Kaip tik tuo metu vaikų darželis ieškojo mokytojų, todėl nusprendžiau pabandyti įsidarbinti“, – sako mokytojas.

Dirbdamas darželyje,  Darius tapo labai svarbus mažiesiems auklėtiniams. „Dirbant tokį darbą, vaikams  tu tampi labai artimu žmogumi, kuriam mažieji viską drąsiai pasakoja: apie šeimos keliones, vakarėlius, tėvų pykčius ir panašius dalykus. Tu labai daug laiko praleidi su auklėtiniais, jais rūpiniesi, užsiimi jų ugdymu, auklėjimu“, – teigė D. Savickas.

Dariaus teigimu, vyrai nesirenka mokytojo profesijos dėl vienos vienintelės priežasties – atlyginimo. „Vyriškoji lytis puikiai supranta, kad reikės kurti šeimą, ją išlaikyti, o su mokytojo atlyginimu, tai padaryti bus gana sunku. Dauguma abiturientų, studentų nerizikuoja rinktis šios specialybes. Tik maža dalis, tokių kaip aš, tiki, kad gal ateityje pagerės situacija“, – svarsto jaunuolis.

Darius ne tik mokosi, dirba mokykloje, bet ir užsiima aktyvia kultūrine veikla universitete. Jau trečius metus dainuoja LEU chore „Ave Vita“. Kad dainuos šiame chore, vaikinas dar žinojo dvyliktoje klasėje, nes domėjosi jo veikla, buvo gerbėjas. Tik įstojus į universitetą, jisai pats pirmas atskubėjo į atranką. „Choras – vieta, į kurią žmonės susirenka po paskaitų, darbų, atsipalaiduoti, pamiršti savo rūpesčius, o tai geriausiai padeda padaryti daina ir gera kompanija“, – teigė choristas.

Darius yra choro prezidentas, kuris yra tarpininkas tarp vadovo ir choristų. Vaikinas perduoda informaciją apie koncertus, repeticijas, su savo komanda organizuoja įvairius renginius.  

Choras „Ave Vita“ dažnai pasirodo televizijos projektuose su muzikos žvaigždėmis, keliauja po Lietuvą bei pasaulio šalis. „Tai yra neįkainojama patirtis“, – teigė Darius.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »