Aukštosios mokyklos dalyvaus institucinės globos pertvarkoje

Publikuota: 2015 m. birželio 23 d. antradienis

Birželio 22 dieną vykusios socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės apskrito stalo diskusijos-pasitarimo su aukštųjų mokyklų, rengiančių būsimus socialinius darbuotojus pagal socialinio darbo studijų programas, atsakingais atstovais metu akademinė visuomenė pristatė galimybes, kaip aukštosios mokyklos galėtų prisidėti prie sėkmingo pertvarkos proceso.

„Lietuvai žengiant institucinės globos pertvarkos keliu, labai svarbu, kad socialinio darbo pasiūla atitiktų besikeičiantį poreikį“, - pabrėžia ministrė A. Pabedinskienė.

Pasak jos, vykdant institucinės globos pertvarką ne tik didės socialinių darbuotojų poreikis, bet ir atsiras naujo pobūdžio paslaugų, todėl reikia, kad būsimi socialiniai darbuotojai turėtų visas reikalingas žinias ir įgūdžius, reikiamus tvariam perėjimui nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų neįgaliesiems ir likusiems be tėvų globos vaikams.

Socialinio darbo specialistus rengiančios aukštosios mokyklos peržiūri studijų ir praktikų programas, ketindamos papildyti dalykais, padėsiančiais būsimiems socialinio darbo specialistams būti geriau pasiruošusiems pertvarkai.

Pavyzdžiui, Vytauto Didžiojo universitetas, pasak jų atstovų, planuoja įtraukti daugiau gerosios užsienio šalių perėjimo prie bendruomeninių paslaugų patirties, taip pat įtraukti verslumo pagrindus, kad būsimi socialiniai darbuotojai gebėtų ir patys kurti sau darbo vietas, pvz., mažas socialinių paslaugų teikimo įmones.

Aukštosios mokyklos taip pat ketina prisidėti prie pertvarkos proceso orientuodamos studentus mokslo darbams, tyrimams rinktis temas, susijusias su institucinės globos pertvarka. Anot A. Pabedinskienės, tai būtų naudinga kaupiant ir sisteminant žinias, nes situacija skirtingose savivaldybėse ir regionuose yra skirtinga.  

Pertvarkos metu, pasak ministrės, negalima pamiršti ir esamų socialinių darbuotojų poreikių bei padėti jiems persiorientuoti ir prisitaikyti prie sistemos pokyčių. Pasak Marijampolės kolegijos atstovų, čia labai svarbu supervizijos, nes padeda geriau išgyventi pokyčius, prisitaikyti. Jiems antrino Lietuvos sveikatos mokslų universiteto atstovai, pasak kurių, socialiniai darbuotojai, be kita ko, turi daug patirties ir naudingų įžvalgų, kurias galima būtų panaudoti.

Šiandienos susitikime su ministre dalyvavo Mykolo Romerio, Vilniaus, Vytauto Didžiojo, Lietuvos edukologijos, Klaipėdos, Lietuvos sveikatos mokslų universitetų, Kauno, Marijampolės, Šiaulių valstybinės, VšĮ Kolpingo, Utenos kolegijų atstovai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Pasauliui sparčiai besikeičiant – nuolatos tobulinti įgūdžius

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė Liuksemburge dalyvauja Europos Sąjungos Užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų tarybos posėdyje. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »