Aukštosios mokyklos dalyvaus institucinės globos pertvarkoje

Publikuota: 2015 m. birželio 23 d. antradienis

Birželio 22 dieną vykusios socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės apskrito stalo diskusijos-pasitarimo su aukštųjų mokyklų, rengiančių būsimus socialinius darbuotojus pagal socialinio darbo studijų programas, atsakingais atstovais metu akademinė visuomenė pristatė galimybes, kaip aukštosios mokyklos galėtų prisidėti prie sėkmingo pertvarkos proceso.

„Lietuvai žengiant institucinės globos pertvarkos keliu, labai svarbu, kad socialinio darbo pasiūla atitiktų besikeičiantį poreikį“, - pabrėžia ministrė A. Pabedinskienė.

Pasak jos, vykdant institucinės globos pertvarką ne tik didės socialinių darbuotojų poreikis, bet ir atsiras naujo pobūdžio paslaugų, todėl reikia, kad būsimi socialiniai darbuotojai turėtų visas reikalingas žinias ir įgūdžius, reikiamus tvariam perėjimui nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų neįgaliesiems ir likusiems be tėvų globos vaikams.

Socialinio darbo specialistus rengiančios aukštosios mokyklos peržiūri studijų ir praktikų programas, ketindamos papildyti dalykais, padėsiančiais būsimiems socialinio darbo specialistams būti geriau pasiruošusiems pertvarkai.

Pavyzdžiui, Vytauto Didžiojo universitetas, pasak jų atstovų, planuoja įtraukti daugiau gerosios užsienio šalių perėjimo prie bendruomeninių paslaugų patirties, taip pat įtraukti verslumo pagrindus, kad būsimi socialiniai darbuotojai gebėtų ir patys kurti sau darbo vietas, pvz., mažas socialinių paslaugų teikimo įmones.

Aukštosios mokyklos taip pat ketina prisidėti prie pertvarkos proceso orientuodamos studentus mokslo darbams, tyrimams rinktis temas, susijusias su institucinės globos pertvarka. Anot A. Pabedinskienės, tai būtų naudinga kaupiant ir sisteminant žinias, nes situacija skirtingose savivaldybėse ir regionuose yra skirtinga.  

Pertvarkos metu, pasak ministrės, negalima pamiršti ir esamų socialinių darbuotojų poreikių bei padėti jiems persiorientuoti ir prisitaikyti prie sistemos pokyčių. Pasak Marijampolės kolegijos atstovų, čia labai svarbu supervizijos, nes padeda geriau išgyventi pokyčius, prisitaikyti. Jiems antrino Lietuvos sveikatos mokslų universiteto atstovai, pasak kurių, socialiniai darbuotojai, be kita ko, turi daug patirties ir naudingų įžvalgų, kurias galima būtų panaudoti.

Šiandienos susitikime su ministre dalyvavo Mykolo Romerio, Vilniaus, Vytauto Didžiojo, Lietuvos edukologijos, Klaipėdos, Lietuvos sveikatos mokslų universitetų, Kauno, Marijampolės, Šiaulių valstybinės, VšĮ Kolpingo, Utenos kolegijų atstovai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Pasauliui sparčiai besikeičiant – nuolatos tobulinti įgūdžius

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė Liuksemburge dalyvauja Europos Sąjungos Užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų tarybos posėdyje. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »