Didinamas priėmimas į informacinių technologijų specialybes

Publikuota: 2016 m. kovo 31 d. ketvirtadienis

Nors abiturientų skaičius ir mažėja, finansavimas studijoms 2016 m. išlieka stabilus, didinamas priėmimas į informacinių technologijų (IT) specialybes, taip pat ketvirtadaliu didinamos lėšos skatinamosioms stipendijoms. Priėmimui į aukštąsias mokyklas šiemet, kaip ir pernai, numatoma per 8 mln. eurų. Vyriausybė patvirtino valstybės finansavimą 2016 m. pirmakursių studijoms aukštosiose mokyklose pagal studijų sritis.

Tenkinant darbo rinkos ir valstybės poreikius IT studijų vietų skaičius šiemet didinamas 50 proc. – darbdavių atstovai prašė jų skaičių didinti net 300 proc. Lyginant su pernai metais, 5 proc. mažinamas vietų skaičius kitose studijų srityse, nors bendras abiturientų skaičius mažėja beveik 10 proc.

Sprendimą didinti valstybės finansuojamų vietų skaičių IT krypties studijoms priimtas po diskusijų Vyriausybėje, to prašė darbdaviai. Šis didinimas tėra tik pradžia, nes šių specialistų reikės kur kas daugiau. Tačiau, pasak Švietimo ir darbo ministerijos, šiandien dar nėra pasirengta iš karto tris kartus padidinti IT studijų vietų skaičių, tam prieštarauja ir aukštosios mokyklos, todėl tai vyks palaipsniui.

Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdo Sutkaus teigimu, verslas šiandien pajėgus įdarbinti visus baigusius IT specialistus, nes jų poreikis Lietuvos darbo rinkoje didėja.

„Verslo įmonės šiandien susiduria su globaliais iššūkiais, todėl  konkurencingoje rinkoje be laiku paruoštų kvalifikuotų IT specialistų gali sutrikti ne vienos ūkio šakos plėtra, naujų darbo vietų kūrimas. Todėl ženklus proveržis IT specialistų rengime yra objektyviai būtinas“, – sako V. Sutkus.

Priėmimui į aukštąsias mokyklas šiemet numatyta 8,041 mln. eurų: universitetuose – 5,137 mln. eurų, kolegijose – 2,904 mln. eurų. Daugiausiai lėšų tenka technologijos mokslų studijoms: universitetuose – 29,8 proc., kolegijose – 42,4  proc. Biomedicinos mokslams universitetuose atiteks 15,1  proc., o kolegijose – 23,2 proc., fiziniams mokslams atitinkamai – 21,5  proc. ir  5,1  proc.

Nors abiturientų skaičius lyginant su 2015 m. mažės apie 9,44 proc., bendras studijų vietų skaičius mažės tik 2,2 proc. Numatoma, kad valstybės finansavimą gaus 14,3 tūkst. pirmakursių.

Šiemet dar didesnis dėmesys skiriamas valstybės užsakymui per tikslinį finansavimą. Siekiant užtikrinti efektyvų valstybės lėšų naudojimą ir reikalingų specialistų rengimą, šiemet tiksliniu būdu bus finansuojamos būsimųjų pedagogų studijos. Dalis 2016 m. priėmimui numatomų lėšų kaip ir anksčiau bus skiriama per studijų krepšelius, kita dalis – per tikslinį studijų finansavimą.  Iš pedagoginėms studijoms preliminariai numatomų 320 vietų apie 120 vietų planuojama skirti tiksliniu būdu. Tikslinės vietos pedagoginėms studijoms bus skiriamas savivaldybėms konkrečiai pagrindus mokytojų poreikį šalies mokyklose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »