Didžiausios Lietuvoje mokslinių tyrimų įstaigos planuose – inovatyvi pramonė

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 29 d. antradienis

Didžiausios Lietuvoje veikiančios mokslinių tyrimų įstaigos Fizinių ir technologijų mokslų centro (FTMC) pirmajame naujosios Mokslo tarybos posėdyje buvo išrinktas jos pirmininkas. Juo tapo FTMC lazerinių technologijų skyriaus vadovas dr. Gediminas Račiukaitis, kuris nuo šiol vadovaus pagrindiniam šio centro valdymo organui. Didžiausias dėmesys įgyvendinant naujos tarybos veiklas bus skiriamas mokslo sinergijai su Lietuvoje kuriama inovatyvia pramone.

Išrinktas Mokslo tarybos pirmininkas pakeitė šias pareigas ėjusį prof. habil. dr. Albertą Malinauską. Naująją FTMC tarybą, išrinktą naujai penkerių metų kadencijai, sudaro 17 narių, iš kurių 6 nariai – kitų įstaigų ar institucijų atstovai. Šiemet, be naujai išrinktų FTMC darbuotojų, ją papildė ir didžiųjų universitetų – Vilniaus universiteto, Kauno technologijos universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto bei VšĮ „Perspektyvinių technologijų taikomųjų tyrimų instituto“ ir UAB „Ekspla“ atstovai. „Džiugu, kad išrinktoje naujoje Mokslo taryboje atsirado tarpuniversitetinė komponentė ir ją papildė verslo įmonių atstovai. Suvieniję bendras jėgas, poreikius ir vizijas, drauge sieksime ne tik viso Fizinių ir technologijos mokslų centro veiklos efektyvumo didinimo, bet ir prisidėsime prie visos Lietuvos inovatyviosios pramonės katalizavimo“, – planais dalinasi FTMC direktorius prof. habil. dr. Gintaras Valušis.

Pagrindinis Fizinių ir technologijos mokslų centro Mokslo tarybos vaidmuo – strateginių FTMC veiklos krypčių nustatymas. Tarybos nariai net tik įgyvendins sprendimus, galinčius nulemti mokslo vystymąsi, tačiau ir tarpininkaus priimant visai Lietuvos pramonei aktualius klausimus. „Mūsų Centras turi rasti ir įtvirtinti savo vietą Lietuvos (ir ne tik) mokslo ir inovacijų kūrimo grandinėje. Čia aš matau pagrindinį naujos Mokslo tarybos veiklos uždavinį“, – teigia dr. Gediminas Račiukaitis.

FTMC vykdomi moksliniai tyrimai, skirti aukštųjų technologijų plėtrai ir žinių ekonomikos kūrimui Lietuvoje ir pasaulyje, kuriami nauji prototipai ir paslaugos bei modernios pramonės programos. FTMC dirba 38 habilituoti mokslų daktarai, 268 mokslų daktarai, daugiau nei 500 mokslo tyrėjų, studijuoja 64 doktorantai. Per savo veiklos metus FTMC įvykdė daugiau nei 300 verslo užsakymų ir padėjo daugiau nei 100 įmonių įgyvendinti jų verslo tikslus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »