Duris atvėrė moderni Vilniaus universiteto biblioteka

Publikuota: 2013 m. vasario 6 d. trečiadienis

Vasario 6 d. atidaryta nauja Vilniaus universiteto biblioteka – Nacionalinis atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centras. Atidaryme dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, kiti garbingi svečiai.

Nacionalinis atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centras yra „Saulėtekio“ slėnio dalis, vienas iš didžiausių užbaigtų Lietuvoje kuriamų mokslo, studijų ir verslo slėnių projektų.

„Svajonė, brandinta ilgus metus Vilniaus universitete, šiandien tampa tikrove visai Lietuvai. Išskirtinės architektūros, vienas geriausių pastarųjų metų Lietuvos projektų tarsi įkūnija veržimąsi į ateitį – per mokslą, studijas, technologijas, grindžiamas informacija, intelektu ir gyva dvasia. Tikiu, kad pradedantis veiklą Nacionalinis mokslinės komunikacijos centras taps rimtu partneriu Saulėtekyje kuriamiems mokslo, studijų ir verslo slėnio projektams“, – sakė švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Ministras naujajai moderniai atviros prieigos bibliotekai linkėjo ilgaamžiškumo, klestėjimo ir pasaulinės šlovės.

Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras įsikūręs Saulėtekio mokslo, studijų ir verslo slėnyje. Lankytojai čia ras ne tik didžiulius informacijos išteklius, bet ir darbui pritaikytą aplinką: individualaus ir grupinio darbo vietas, atviras skaityklas ir erdves mokslinėms konferencijoms, poilsio saleles pokalbiui prie kavos puodelio bei žaidimų kambarį vaikams. Centras veiks ištisą parą septynias dienas per savaitę ir bus prieinamas visiems lankytojams.

Moderni biblioteka pastatyta pasinaudojant ES struktūrinių fondų lėšomis, iš viso statyba kainavo apie 100 mln. litų. Centre bus apie 2 mln. spaudinių ir beveik 700 darbo vietų lankytojams.

Lietuvoje kuriami penki integruoti mokslo, studijų ir verslo slėniai – „Santara“ ir „Saulėtekis“ Vilniuje, „Santaka“ ir „Nemunas“ Kaune bei „Jūrinis“ Klaipėdoje. Iš Švietimo ir mokslo ministerijos administruojamų ES struktūrinių fondų 14 slėnių investicinių projektų skirta apie 1 mlrd. Lt., tiek pat buvo numatyta skirti per Ūkio ministerijos administruojamas priemones.

Įgyvendintuose slėnių projektuose jau bendradarbiauja mokslas ir verslas, kuriamos inovacijos. Slėniuose telkiama naujausia mokslinė įranga, atliekami šiuolaikiniai įvairių sričių moksliniai tyrimai – biomedicinos ir biotechnologijos, medžiagų mokslo, fizikinių ir cheminių technologijų, inžinerijos ir informacinių technologijų, gamtos išteklių ir žemės ūkio

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »