Duris atveria modernus lazerinių technologijų centras

Publikuota: 2015 m. birželio 10 d. trečiadienis

Birželio 10 d. Vilniuje duris atveria Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio mokymo ir tyrimų centras. Saulėtekio slėnio technologijų ir inovacijų centro atidaryme dalyvausianti švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė išskiria Fizinių ir technologijos mokslų centrą kaip sektiną mokslo ir verslo bendradarbiavimo pavyzdį.

„Fizinių ir technologijos mokslų centras yra puikiausias pavyzdys, kaip mokslininkai ir verslininkai suranda vienas kitą, nusistato bendrus tikslus, išbando savo kūrybinį potencialą, patiria sėkmės džiaugsmą. Būtent tokie efektyvaus bendradarbiavimo pavyzdžiai savo pasiekimais įkvepia ir suteikia pasitikėjimo, kad pasirinkta kryptis skatinti viešojo ir privataus sektoriaus sinergiją yra perspektyvi ir duos vaisių“, – sako švietimo ir mokslo ministrė.

„Džiugu, matyti, jog Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasteryje sutelkta moderniausia įranga ir geriausi protai, kuriantys naujas technologijas, modernizuojantys gamybos procesus. Rinkoje tai vadinama „aukštos pridėtinės vertės kūrimu“ ir yra būtent tai, ko reikia siekiant aukštesnio gyvenimo lygio ir patrauklumo gyventi ir dirbti Lietuvoje”, – pabrėžia ministrė A. Pitrėnienė.

Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasteris (LITEK) teikia tyrimų paslaugas Lietuvos ir užsienio kompanijoms. Panaudodami „Saulėtekio“ slėnyje vykdant mokslinius tyrimus gautas žinias, LITEK specialistai kuria rinkai aukštos pridėtinės vertės produktus ir technologijas: specifines daugiasluoksnes optines dangas, didelės galios lazerių sistemas pramonei ir mokslui, lazerinio mikroapdirbimo mašinas.

Saulėtekio slėnyje Vilniuje veikiančiame Fizinių ir technologijos mokslų centro padalinyje Europos Sąjungos bei privačiomis investicijomis sukurti atviros prieigos centrai suteikė naujas galimybes optoelektronikos, inžinerines, aplinkotyros technologijas taikyti moksle ir pramonėje.

Fizinių ir technologijos mokslų centras (FTMC) yra didžiausia mokslinių tyrimų įstaiga Lietuvoje, vykdanti unikalius mokslinius tyrimus ir technologinės plėtros darbus lazerinių technologijų, optoelektronikos, branduolio fizikos, organinės chemijos, bio ir nanotechnologijų, elektrocheminės medžiagotyros, funkcinių medžiagų, elektronikos mokslo kryptyse. Čia ne tik plėtojamas aukšto lygio mokslas, bet ir gimsta aukštosios technologijos, naudingos verslui ir visuomenei.

Fizinių ir technologijos mokslų centre suburti geriausi šalies mokslininkai, surinkta moderni laboratorinė įranga. Dauguma čia vykdomų mokslinių tyrimų yra unikalūs ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje, o sukurtos technologijos ir pasiekti moksliniai rezultatai žinomi tarptautiniu lygiu. FTMC dirba 38 habilituoti mokslų daktarai, 246 mokslų daktarai, daugiau nei 500 mokslo tyrėjų, studijuoja 60 doktorantų. Per savo veiklos metus FTMC įvykdė daugiau nei 300 verslo užsakymų ir padėjo daugiau nei 100 įmonių įgyvendinti savo verslo tikslus.

Atidarymo metu mokslininkai supažindins su jau veikiančia ir dar kuriama technologinių inovacijų aplinka bei infrastruktūra, pademonstruos viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimo rezultatus optoelektronikos, lazerių ir inžinerinių technologijų srityse. Diskusijoje „Mokslo ir verslo bendradarbiavimas – pagrindas produktyvioms inovacijoms” mokslininkai, verslininkai ir politikai dalinsis gerosios patirties pavyzdžiais, ateities vizijomis ir lūkesčiais.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

S. Kropas. Laimikiai tik po to, kai pasirūpinsime tinkamais įrankiais

Per pastarąjį dešimtmetį finansinis raštingumas tapo ne tik EBPO, bet ir G20 šalių prioritetinės politikos objektu. skaityti »

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar daugiau. skaityti »

Lietuva kartu su Šveicarija įgyvendino 20 bendrų mokslo projektų

Sėkmingai įvykdyta bendra Lietuvos ir Šveicarijos 2011–2016 m. mokslinių tyrimų programa. Per ketverius metus vykdant šią programą finansuota 20 bendrų mokslo projektų. Tam iš viso skirta 10,649 Šveicarijos frankų. skaityti »

Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai“ ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. skaityti »

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas. skaityti »

VU mokslininkai tapo globalaus kosmoso tyrimų projekto dalimi

Iš Žemės į kosmosą vienas po kito kyla mažieji palydovai, skirti Žemės termosferos sluoksniui tyrinėti. Prie šio projekto prisideda ir lietuviai – Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai paleis trečiąjį lietuvišką palydovą „Lituanica SAT-2“. skaityti »

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Vytauto Didžiojo universiteto Inovatyvių studijų institutas pristatė atviras elektronines studijas, leidžiančias visiems norintiems mokytis atskirų studijų dalykų nuotoliniu būdu. skaityti »

Martyno Mažvydo biblioteka atidaro Laisvalaikio skaityklą

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka kviečia išsirinkti mėgstamiausią knygą, neštis ją į namus ir skaityti, skaityti, dar kartą skaityti... skaityti »

Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai. skaityti »

Beveik 270 elektroninių knygų skaityklių pasieks savivaldybių bibliotekas

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 268-ias elektroninių knygų skaitykles perduoti savivaldybių nuosavybėn. skaityti »