Ekonomistų susitikime Vilniuje – reklamos tyrėjas ir eksperimentatorius iš „Google“

Publikuota: 2013 m. birželio 20 d. ketvirtadienis

Birželio 25 dieną ISM Vadybos ir ekonomikos universitete įvyks bendrai su Lietuvos Banku organizuojamas ekonomikos tyrėjų susitikimas, kuriame susiburs įvairiuose pasaulio universitetuose dirbantys bei studijuojantys lietuviai ekonomistai. Kasmečio antrą kartą organizuojamo renginio metu patirtimi atliekant ekonomikos eksperimentus dalysis ir „Google“ mokslininkas Davidas Reiley.

„Šis susitikimas skirtas suburti ekonomikos ir vadybos mokslų atstovus iš Lietuvos, dirbančius tiriamąjį darbą tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų. Norėjome, kad susitiktų ir susipažintų kuo daugiau ekonomikos moksline veikla užsiimančių tautiečių. Renginyje savo tiriamuosius darbus pristatys lietuviai ekonomistai tęsiantys doktorantūros studijas ar jau dirbantys akademinį darbą visame pasaulyje. Šio susitikimo metu jie turės galimybę užmegzti profesinius ryšius ir pasidalinti naudingomis įžvalgomis iš įvairiausių ekonomikos ir vadybos mokslų sričių. Glaudesnis bendradarbiavimas tarp užsienyje ir Lietuvoje studijuojančių bei dirbančių mūsų šalies akademikų yra labai svarbus siekiant perimti sėkmingą tarptautinę patirtį ir integruojant Lietuvos mokslinę tiriamąją veiklą į pasaulinį ekonomistų dialogą“, – sakė Alminas Žaldokas, finansų rinkų tyrėjas iš Honkongo mokslo ir technologijų universiteto.

Lietuvos Banko ir ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto organizuojamame susitikime pranešimus skaitys 10 lektorių, kurių dalis dėsto aukštojo mokymo įstaigose užsienyje – Ciuricho (Šveicarija), Groningeno (Olandija), Stokholmo (Švedija), Flinderso (Australija), Honkongo mokslo ir technologijos (Honkongas) universitetuose, Stokholmo ekonomikos aukštojoje mokykloje (Švedija), Getisburgo koledže (Pensilvanija). Taip pat renginyje savo įžvalgomis dalinsis atstovai iš Lietuvos Banko, Vilniaus universiteto bei Lietuvos laisvosios rinkos instituto.

Kalbėtojai pranešimuose nagrinės skirtingus ekonomikos aspektus – nuo tendencijų ekonomikos tyrimuose iki verslo ciklų Lietuvoje analizės ar Olandijos mažmeninės degalų prekybos rinkos plėtros apžvalgos.

Pagrindinis šių metų susitikimo svečias – „Google“ mokslininkas David Reiley, kuris specializuojasi praktinių eksperimentų atlikime ir taikyme sprendžiant ekonomines problemas. Pasak D. Reiley, ekonomika dažnai suprantama kaip vartotojų elgsena, kuriai sunku pritaikyti eksperimentus. Siekdamas paneigti šį požiūrį, mokslininkas naudoja kontroliuojamus praktinius arba vadinamuosius natūralius eksperimentus su reklama – modeliuoja situacijas ir tikrina, kaip vienu ar kitu atveju keičiasi reklamos efektyvumas, pastebimumas, kaip ji keičia vartotojų elgesį.

D. Reiley drauge su bendradarbiais yra paskelbęs mokslines publikacijas apie brukalų ekonomiką, interneto aukcionus, o šiuo metu rengia straipsnius apie reklamas internete, „Super Bowl“ reklamos įtaką paieškai internete ir kitas. Prieš pradėdamas savo veiklą „Google“, mokslininkas dirbo pagrindiniu tyrėju „Yahoo!“ bendrovėje, ekonomikos profesoriumi Arizonos universitete (JAV) bei dėstė Kellogg vadybos mokykloje (JAV).

„Labai svarbu, kad Lietuvos ekonomikos mokslininkai dalyvautų ekonomikos tyrimų diskusijoje pasauliniu lygiu. Esu įsitikinęs, kad mūsų mokslininkams svarbu suteikti galimybes pasidalinti savo idėjomis su kolegomis iš kitų užsienio universitetų, – sakė Modestas Gelbūda, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto tyrimų direktorius.Mes skatiname ekonomikos ir vadybos mokslo plėtrą Lietuvoje, dedame pastangas, kad Lietuvos ekonomikos mokslininkai turėtų visas galimybes ne tiktai bendrauti ir bendradarbiauti su savo kolegomis Lietuvoje, bet taip pat dalytųsi savo patirtimi ir semtųsi idėjų iš geriausių pasaulio ekonomikos protų.“

Daugiau informacijos apie ekonomistų susitikimą rasite tinklalapyje http://meeting2013.econ.lt/.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »