Finansų pasaulis atsivers moksleiviams

Publikuota: 2013 m. kovo 5 d. antradienis

Kovo 15 d. visame pasaulyje minima Vaikų finansinio raštingumo diena. Lietuvos bankui prisijungus prie Tarptautinės vaikų ir jaunimo finansų organizacijos, pirmąkart ši diena bus paminėta ir Lietuvoje. Šią dieną šalies finansų įstaigos atvers duris moksleiviams.

„Mokydami vaikus ir kalbėdami su jais apie pinigus nuo mažų dienų, padėsime tvirtus pamatus išmintingam finansų valdymui ateityje. Džiugu, kad tiek daug organizacijų pritaria šiam požiūriui ir prisijungė prie iniciatyvos. Tikiuosi, kad susiformuos graži tradicija šią dieną, o ateityje gal net ir savaitę, paminėti kasmet“, – sako Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Pirmąkart minimą Vaikų finansinio raštingumo dieną bus gausu renginių, skirtų tiek pradinukams, tiek vyresniems moksleiviams. Lietuvos banko Pinigų muziejus pristatys specialiai jaunesniajam mokykliniam amžiui pritaikytą edukacinę programą „Pažink pinigų pasaulį“. Pradinukai galės ne tik susipažinti su įvairiausiais ir įdomiausiais pasaulio pinigais, kaip antai milžiniška, net 2,5 kg sveriančia moneta, bet ir nusikaldinti savo pinigėlį ar atsispausdinti banknotą su savo atvaizdu.

Duris tą dieną vaikams atvers ir kitos šalies finansų įstaigos. Vertybinių popierių biržoje NASDAQ OMX Vilnius moksleiviai galės ekrane stebėti prekybą akcijomis realiu laiku, o vienam iš jų bus suteikta garbė uždaryti prekybos sesiją skambinant varpu. „Danske Bank“ startuos projektas „Pažink banką“. Jo metu moksleiviai klausysis interaktyvių paskaitų, dalyvaus protų mūšiuose ir galės išbandyti naują edukacinį žaidimą. Plačiai savo duris atvers ir „Swedbank“ – penkiolikoje šalies miestų pusšimtis banko savanorių kvies į paskaitas ir diskusijas apie asmeninius finansus, taip pat bus pristatytas naujas edukacinis internetinis žaidimas. SEB bankas kovo 15 d. pasiūlys 9–12 klasių moksleiviams atlikti testą internetu. Testu bus galima ne tik pasitikrinti turimas finansines žinias, bet ir sužinoti naujų dalykų apie bankus ir finansų sektorių.

„Kiekvieną klasę, kiekvieną mokyklą raginame ir patiems sugalvoti, kaip paminėti šią dieną. Galima surengti piešinių parodą, specialią pamoką ar diskusiją mokiniams rūpimais finansų klausimais. Šių dienų finansų sektoriaus aktualijos pačios diktuoja temas ir patvirtina finansinio raštingumo svarbą. Dėmesys tam turėtų būti nuolatinis, kad žmonės jau mokyklos suole suprastų, kaip veikia finansų institucijos, ir įgytų įgūdžių savarankiškai, atsakingai ir išmintingai tvarkyti savo pinigus“, – sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Išsamią renginių programą ir informaciją apie registraciją į renginius galima rasti čia.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »