Finansų pasaulis atsivers moksleiviams

Publikuota: 2013 m. kovo 5 d. antradienis

Kovo 15 d. visame pasaulyje minima Vaikų finansinio raštingumo diena. Lietuvos bankui prisijungus prie Tarptautinės vaikų ir jaunimo finansų organizacijos, pirmąkart ši diena bus paminėta ir Lietuvoje. Šią dieną šalies finansų įstaigos atvers duris moksleiviams.

„Mokydami vaikus ir kalbėdami su jais apie pinigus nuo mažų dienų, padėsime tvirtus pamatus išmintingam finansų valdymui ateityje. Džiugu, kad tiek daug organizacijų pritaria šiam požiūriui ir prisijungė prie iniciatyvos. Tikiuosi, kad susiformuos graži tradicija šią dieną, o ateityje gal net ir savaitę, paminėti kasmet“, – sako Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Pirmąkart minimą Vaikų finansinio raštingumo dieną bus gausu renginių, skirtų tiek pradinukams, tiek vyresniems moksleiviams. Lietuvos banko Pinigų muziejus pristatys specialiai jaunesniajam mokykliniam amžiui pritaikytą edukacinę programą „Pažink pinigų pasaulį“. Pradinukai galės ne tik susipažinti su įvairiausiais ir įdomiausiais pasaulio pinigais, kaip antai milžiniška, net 2,5 kg sveriančia moneta, bet ir nusikaldinti savo pinigėlį ar atsispausdinti banknotą su savo atvaizdu.

Duris tą dieną vaikams atvers ir kitos šalies finansų įstaigos. Vertybinių popierių biržoje NASDAQ OMX Vilnius moksleiviai galės ekrane stebėti prekybą akcijomis realiu laiku, o vienam iš jų bus suteikta garbė uždaryti prekybos sesiją skambinant varpu. „Danske Bank“ startuos projektas „Pažink banką“. Jo metu moksleiviai klausysis interaktyvių paskaitų, dalyvaus protų mūšiuose ir galės išbandyti naują edukacinį žaidimą. Plačiai savo duris atvers ir „Swedbank“ – penkiolikoje šalies miestų pusšimtis banko savanorių kvies į paskaitas ir diskusijas apie asmeninius finansus, taip pat bus pristatytas naujas edukacinis internetinis žaidimas. SEB bankas kovo 15 d. pasiūlys 9–12 klasių moksleiviams atlikti testą internetu. Testu bus galima ne tik pasitikrinti turimas finansines žinias, bet ir sužinoti naujų dalykų apie bankus ir finansų sektorių.

„Kiekvieną klasę, kiekvieną mokyklą raginame ir patiems sugalvoti, kaip paminėti šią dieną. Galima surengti piešinių parodą, specialią pamoką ar diskusiją mokiniams rūpimais finansų klausimais. Šių dienų finansų sektoriaus aktualijos pačios diktuoja temas ir patvirtina finansinio raštingumo svarbą. Dėmesys tam turėtų būti nuolatinis, kad žmonės jau mokyklos suole suprastų, kaip veikia finansų institucijos, ir įgytų įgūdžių savarankiškai, atsakingai ir išmintingai tvarkyti savo pinigus“, – sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Išsamią renginių programą ir informaciją apie registraciją į renginius galima rasti čia.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »