Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Publikuota: 2017 m. balandžio 4 d. antradienis

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? Būtume daug stipriau įkvėpti dienos žygiams. Jau nuo 2016 m. lapkričio mėnesio Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ikimokyklinio amžiaus vaikus ir pradinių klasių mokinius kviečia į rytmečio skaitymus. Juose ne tik garsiai skaitome knygas, bet ir aptarinėjame iliustracijas, kalbamės apie kūrinius, perkuriame ar tęsiame pasakojimus, piešiame, žaidžiame. Vaikams skaito tiek bibliotekininkai ar knygų autoriai, tiek ir kitų profesijų atstovai, štai kovo mėnesį rytmečiuose savo mėgstamas knygas skaitė Nepriklausomybės Akto signatarai, o pirmąją balandžio savaitę kviečiame susipažinti su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams.

Nuo 1967 m. balandžio 2 d., per H. Ch. Anderseno gimtadienį, visame pasaulyje minima Tarptautinė vaikų knygos diena. Tradiciškai šią dieną Vilniuje buvo iškilmingai apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai. Šįmet apdovanojimus pelnė šios knygos ir jų kūrėjai:

  • Ilona Ežerinytė, „Sutikti eidą“ (Prano Mašioto premija);
  • Tomas Dirgėla, „Domas ir Tomas“ (antroji premija);
  • Giedrė Rakauskienė, Jurga Šulskytė, „Dramblys ir antis“ (geriausios metų knygos mažiausiems skaitytojams premija);
  • Aušra Kiudulaitė, už iliustracijas Evelinos Daciūtės knygai „Laimė yra lapė“ (Domicėlės Tarabildienės premija);
  • Dalia Karpavičiūtė, už iliustracijas Monikos Krikštopaitytės knygai „Kultūringa pelė Stasė“ (premija už meniškiausias dvispalves iliustracijas); 
  • Ilona Ežerinytė, „Šunojaus diena“ (Aldonos Liobytės premija);
  • Rūta Jonynaitė, už Susanos Kreller knygos „Drambliai nematomi“ vertimą (Adomo Druktenio premija);
  • Rasa Stamkauskienė, už Matto Haigo knygos „Kaip Kalėdų berniukas tėčio ieškojo“ vertimą (Eugenijos Stravinskienės premija).

Su šiais kūriniais mažieji skaitytojai bus supažindinami pirmųjų balandžio dienų rytmečio skaitymuose. Bus vartomos knygos, skaitomos ištraukos, o savaitės pabaigoje apsilankys ir garbios viešnios – apdovanojimų laureatės: balandžio 6 d. knygą „Dramblys ir antis“ skaitys jos autorė Giedrė Rakauskienė, o balandžio 7 d. iliustruotoja Aušra Kiudulaitė pristatys žavingą ir spalvingą knygelę „Laimė yra lapė“.

Rytmečio skaitymai – tęstinė edukacinė veikla, kurioje kviečiami dalyvauti ir tėveliai su vaikais, ir didesnės darželinukų ar mokinių grupės. Susitikimai vyks pirmadieniais–penktadieniais, nuo 10 valandos, Vaikų ir jaunimo literatūros departamento erdvėse.

Skaitymo balsu naudą puikiai iliustruoja tyrimais pagrįstas pirmojo Švedijos skaitymo ambasadoriaus Johano Unenge’s pateiktas pavyzdys: šešiamečio vaiko, kuriam nebuvo skaityta garsiai, žodyną vidutiniškai sudaro vos 7 tūkst. žodžių, o garsiai mažyliui skaitančioje šeimoje augusio vaiko žodynas vidutiniškai siekia net 17 tūkst. žodžių. Skaitykime savo vaikams!

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »