Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Publikuota: 2017 m. balandžio 4 d. antradienis

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? Būtume daug stipriau įkvėpti dienos žygiams. Jau nuo 2016 m. lapkričio mėnesio Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ikimokyklinio amžiaus vaikus ir pradinių klasių mokinius kviečia į rytmečio skaitymus. Juose ne tik garsiai skaitome knygas, bet ir aptarinėjame iliustracijas, kalbamės apie kūrinius, perkuriame ar tęsiame pasakojimus, piešiame, žaidžiame. Vaikams skaito tiek bibliotekininkai ar knygų autoriai, tiek ir kitų profesijų atstovai, štai kovo mėnesį rytmečiuose savo mėgstamas knygas skaitė Nepriklausomybės Akto signatarai, o pirmąją balandžio savaitę kviečiame susipažinti su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams.

Nuo 1967 m. balandžio 2 d., per H. Ch. Anderseno gimtadienį, visame pasaulyje minima Tarptautinė vaikų knygos diena. Tradiciškai šią dieną Vilniuje buvo iškilmingai apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai. Šįmet apdovanojimus pelnė šios knygos ir jų kūrėjai:

  • Ilona Ežerinytė, „Sutikti eidą“ (Prano Mašioto premija);
  • Tomas Dirgėla, „Domas ir Tomas“ (antroji premija);
  • Giedrė Rakauskienė, Jurga Šulskytė, „Dramblys ir antis“ (geriausios metų knygos mažiausiems skaitytojams premija);
  • Aušra Kiudulaitė, už iliustracijas Evelinos Daciūtės knygai „Laimė yra lapė“ (Domicėlės Tarabildienės premija);
  • Dalia Karpavičiūtė, už iliustracijas Monikos Krikštopaitytės knygai „Kultūringa pelė Stasė“ (premija už meniškiausias dvispalves iliustracijas); 
  • Ilona Ežerinytė, „Šunojaus diena“ (Aldonos Liobytės premija);
  • Rūta Jonynaitė, už Susanos Kreller knygos „Drambliai nematomi“ vertimą (Adomo Druktenio premija);
  • Rasa Stamkauskienė, už Matto Haigo knygos „Kaip Kalėdų berniukas tėčio ieškojo“ vertimą (Eugenijos Stravinskienės premija).

Su šiais kūriniais mažieji skaitytojai bus supažindinami pirmųjų balandžio dienų rytmečio skaitymuose. Bus vartomos knygos, skaitomos ištraukos, o savaitės pabaigoje apsilankys ir garbios viešnios – apdovanojimų laureatės: balandžio 6 d. knygą „Dramblys ir antis“ skaitys jos autorė Giedrė Rakauskienė, o balandžio 7 d. iliustruotoja Aušra Kiudulaitė pristatys žavingą ir spalvingą knygelę „Laimė yra lapė“.

Rytmečio skaitymai – tęstinė edukacinė veikla, kurioje kviečiami dalyvauti ir tėveliai su vaikais, ir didesnės darželinukų ar mokinių grupės. Susitikimai vyks pirmadieniais–penktadieniais, nuo 10 valandos, Vaikų ir jaunimo literatūros departamento erdvėse.

Skaitymo balsu naudą puikiai iliustruoja tyrimais pagrįstas pirmojo Švedijos skaitymo ambasadoriaus Johano Unenge’s pateiktas pavyzdys: šešiamečio vaiko, kuriam nebuvo skaityta garsiai, žodyną vidutiniškai sudaro vos 7 tūkst. žodžių, o garsiai mažyliui skaitančioje šeimoje augusio vaiko žodynas vidutiniškai siekia net 17 tūkst. žodžių. Skaitykime savo vaikams!

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »