Gerai besimokantiesiems iki metų pabaigos bus grąžinta 4,7 mln. eurų

Publikuota: 2015 m. gruodžio 2 d. trečiadienis

Valstybinio studijų fondo valdyba patvirtino sąrašą asmenų, kuriems bus kompensuota už studijas sumokėta kaina. Į studijas investuotas lėšas atgaus net 2450 geriausių rezultatų pasiekusių studentų ir alumnų, studijavusių valstybės nefinansuojamose studijų vietose. Kompensacijoms paskirta 4,7 mln. eurų. Jie paramos gavėjams bus pervesti dar šiemet.

Nurodytais elektroninio pašto adresais išsiųsti pranešimai apie paskirtą paramą. Valstybinio studijų fondo tinklalapyje (www.vsf.lt) jau galima pateikti prašymus šiai kompensacijai išmokėti. Jei asmuo iki 2015 m. gruodžio mėn. 21 dienos tokio prašymo nepateiks, laikytina, kad už studijas suteiktos kompensacijos jis atsisako.

Kompensacijos prašymus išmokėti pateikusiems asmenims bus pervestos į asmenines banko sąskaitas Lietuvos ar užsienio bankuose iki šių metų pabaigos. Kompensacijos gavėjas ir sąskaitos, į kurią prašyme nurodoma pervesti pinigus, savininkas privalo būti tas pats asmuo.

Galimybė atgauti už studijas sumokėtą kainą studijuojant atsiranda du kartus: nuolatinių studijų studentams, baigusiems pirmuosius dvejus studijų metus, arba ištęstinių studijų studentams, baigusiems pusę studijų programos, bei po studijų baigimo - už likusį laikotarpį. Šiais metais studijų kaina kompensuojama alumnams, kurie diplomą gavo nuo 2014 m. spalio 15 iki 2015 m. spalio 15 dienos.

„Saugodami asmens duomenis negalime skelbti vardinio studentų sąrašo, tad siunčiame elektroninius laiškus adresais, kuriuos Fondui pateikia aukštosios mokyklos“ – sako Valstybinio studijų fondo vyriausioji specialistė Milda Papinigienė.

Patirtis rodo, kad pranešimai apie paskirtą paramą dalies studentų ir, dar dažniau, alumnų nepasiekia.

„Būna, kad studentas netiksliai nurodo savo kontaktinius duomenis ar jau nebesinaudoja el. pašto dėžute, kurią pateikė pasirašydamas studijų sutartį“ – galimus atvejus vardijo M. Papinigienė.

Sužinoti apie paskirtą kompensaciją galima prisijungus prie Fondo informacinės sistemos „Parama“, kurioje tie, kuriems šiemet paskirtos kompensacijos, matys prašymo formą kompensacijai išmokėti.

Atskiro pranešimo apie paskirtą kompensaciją sistemoje nėra.

Informaciją pasitikrinti galima ir paskambinus Fondo vyresniajai specialistei Jurgai Girdziušienei tel. (8 5) 264 7261.

Viso laikotarpio už studijas sumokėta kaina kompensuojama tada, kai studentas dvejus metus mokėjo už studijas. Kompensacija gali būti paskirta ir už dalį laikotarpio, kuomet asmuo, studijas pradėjęs valstybės nefinansuojamoje vietoje, rotacijos metu buvo perkeltas į valstybės finansuojamąją.

Daugiausia kompensacijų (306) šiemet skirta Vilniaus universiteto studentams ir alumnams. Įmokas už studijas atgaus 240 Kauno kolegijoje studijas pasirinkusių asmenų. Trečioje vietoje pagal paskirtų kompensacijų skaičių – Vilniaus kolegija (171).

Didžiausia vienam asmeniui paskirta kompensacija šiais metais viršija 15 tūkst. eurų. Mažiausia kompensacijos suma – 144 eurai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Studentai jau pasirašė paskolų sutartis

Nuo 2013 m. spalio 17 d. iki lapkričio 14 d. studentai galėjo pasirašyti valstybės remiamų paskolų sutartis viename iš atrinktų bankų ir valstybės paskolų sutartis Valstybiniame studijų fonde (VSF). skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »