Į neformalią Konkurencingumo tarybą susirinkę ES mokslo ministrai pabrėžia inovacijų svarbą naujų darbo vietų kūrimui ir ekonomikos augimui

Publikuota: 2013 m. gegužės 2 d. ketvirtadienis

Šiandien ES šalių narių mokslo ministrai susirinko į Dubline vykstančią neformalią Konkurencingumo tarybą. Susitikime aptartas inovacijų vaidmuo sprendžiant šiuo metu Europai aktualiausius klausimus – naujų darbo vietų kūrimą ir ekonomikos augimą.

„Kryptingos investicijos į mokslinius tyrimus gali vaisingai pasitarnauti sprendžiant svarbias Europos Sąjungos problemas. Skatinant inovacijas didinamas konkurencingumas ir kuriamos naujos nešančios didelę pridėtinę vertę darbo vietos“, – sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Mokslo politikos strategai svarstė, kaip sukurti inovacijoms palankią aplinką, skatinančią mokslo laimėjimus paversti rinkoje paklausiais produktais. Susitikime aptarta, kaip padidinti investicijų į mokslinius tyrimus efektyvumą, kaip užtikrinti Europos konkurencingumą pasaulyje panaudojant didelio poveikio technologijas, tokias kaip nanotechnologijos, mikroelektronika, pramoninės biotechnologijos. Ministrai taip pat akcentavo mažų ir vidutinių įmonių inovatyvumo svarbą.

ES šalių mokslo ministrai pažymėjo, kad investicijos į mokslinius tyrimus turi nešti grąžą – kurti naujas darbo vietas, augančią ekonomiką, stabilią visuomeninę aplinką.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »