ICT2013 Lietuvos moksleiviams: IT padės susikurti sėkmingą karjerą

Publikuota: 2013 m. lapkričio 6 d. trečiadienis

Vilniuje vykstant didžiausiam Europos informacinių ir ryšių technologijų renginiui ICT2013, Lietuvos moksleiviai domėsis, kaip pasitelkę šias technologijas galėtų susikurti savo karjerą.

Susisiekimo ministerijos iniciatyva lapkričio 7 d. bendruomenės „Global Shapers Community“ nariai Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių savivaldybėse susitiks su moksleiviais ir pasidalins su jais savo asmeninėmis istorijomis. Vilniuje su moksleiviais susitiks Europos Komisijos deleguotas, jaunimo įdarbinimo platformos YouRock autorius Ian Clifford.

„Mūsų jaunoji karta jau dabar yra labai pažangi naudodama informacines technologijas. Vis dėlto norėtųsi, kad jie būtų ne tik vartotojai, bet ir kūrėjai. Labai laukiame jų įsiliejant į IT sektorių, todėl matau prasmę kalbėtis su moksleiviais apie galimybes, kurias jų profesiniam gyvenimui galėtų suteikti IT. Esu tikras, kad jaunimas dar labiau sustiprins Lietuvos, kaip IT lyderės, pozicijas“, – sakė Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Vienas iš „Global Shapers Community“ narių Rokas Tamošiūnas sakė, kad su moksleiviais kalbėsis apie tai, kaip  pasitelkus IT susikurti karjerą: „Esu investuotojas ir žinau, kad naudojantis IT galima užsidirbti duonos. Ir geros duonos.“

Susitikimuose taip pat bus kalbama apie verslo, technologijų, tarptautiškumo baimes. „Bijoti nereikia. Geriau suklysti ir nepasiekti, nei visai nepabandyti, nes tik taip galime išmokti.“

Rokas Tamošiūnas, kuris taip pat yra ir didžiausios Vidurio ir Rytų regione pradedančių verslų skatinimo programos „StartupHighway“  įkūrėjas ir vadovas, investavęs ne į vieną IT verslą, situaciją Lietuvoje vertina labai teigiamai.  „Mums Lietuvoje sekasi, net pasaulio kontekste galime sakyti, kad esame stiprūs. Lietuvoje yra daug internetinių įmonių, - rimtų, seniai veikiančių. Turime daug kvalifikuotų technologinių talentų, pradedančių IT verslo įmonių, tuo reikia džiaugtis“, - sakė R. Tamošiūnas.

Bendruomenės „Global Shapers Community“ nariai Žydrūnė Vitaitė ir Tomas Pagirys su moksleiviais kalbės apie moterų galimybes technologijų pasaulyje, su IT susijusius verslus ir studijas.

Bendruomenė „Global Shapers Community“ yra miestuose įsikūrusių bendradarbystės centrų tinklas. Šios bendruomenės nariai yra labai motyvuotos asmenybės, turinčios potencialo ateityje tarpti visuomenės lyderiais. Jie atrenkami vadovaujantis pasiekimais, lyderystės potencialu, noru veikti kitaip. Tai viena iš Pasaulio ekonomikos forumo bendruomenių.

Susitikimai su moksleiviais papildys renginio ICT2013 programą.  „ICT2013: Create, Connect, Grow“ („Informacinės ir ryšio technologijos 2013: kurti, jungti, augti“) vyksta lapkričio 6–8 d. Vilniuje.

Renginį ICT2013 organizuoja Susisiekimo ministerija kartu su Europos Komisija ir Užsienio reikalų ministerija.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »