ICT2013 Lietuvos moksleiviams: IT padės susikurti sėkmingą karjerą

Publikuota: 2013 m. lapkričio 6 d. trečiadienis

Vilniuje vykstant didžiausiam Europos informacinių ir ryšių technologijų renginiui ICT2013, Lietuvos moksleiviai domėsis, kaip pasitelkę šias technologijas galėtų susikurti savo karjerą.

Susisiekimo ministerijos iniciatyva lapkričio 7 d. bendruomenės „Global Shapers Community“ nariai Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių savivaldybėse susitiks su moksleiviais ir pasidalins su jais savo asmeninėmis istorijomis. Vilniuje su moksleiviais susitiks Europos Komisijos deleguotas, jaunimo įdarbinimo platformos YouRock autorius Ian Clifford.

„Mūsų jaunoji karta jau dabar yra labai pažangi naudodama informacines technologijas. Vis dėlto norėtųsi, kad jie būtų ne tik vartotojai, bet ir kūrėjai. Labai laukiame jų įsiliejant į IT sektorių, todėl matau prasmę kalbėtis su moksleiviais apie galimybes, kurias jų profesiniam gyvenimui galėtų suteikti IT. Esu tikras, kad jaunimas dar labiau sustiprins Lietuvos, kaip IT lyderės, pozicijas“, – sakė Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Vienas iš „Global Shapers Community“ narių Rokas Tamošiūnas sakė, kad su moksleiviais kalbėsis apie tai, kaip  pasitelkus IT susikurti karjerą: „Esu investuotojas ir žinau, kad naudojantis IT galima užsidirbti duonos. Ir geros duonos.“

Susitikimuose taip pat bus kalbama apie verslo, technologijų, tarptautiškumo baimes. „Bijoti nereikia. Geriau suklysti ir nepasiekti, nei visai nepabandyti, nes tik taip galime išmokti.“

Rokas Tamošiūnas, kuris taip pat yra ir didžiausios Vidurio ir Rytų regione pradedančių verslų skatinimo programos „StartupHighway“  įkūrėjas ir vadovas, investavęs ne į vieną IT verslą, situaciją Lietuvoje vertina labai teigiamai.  „Mums Lietuvoje sekasi, net pasaulio kontekste galime sakyti, kad esame stiprūs. Lietuvoje yra daug internetinių įmonių, - rimtų, seniai veikiančių. Turime daug kvalifikuotų technologinių talentų, pradedančių IT verslo įmonių, tuo reikia džiaugtis“, - sakė R. Tamošiūnas.

Bendruomenės „Global Shapers Community“ nariai Žydrūnė Vitaitė ir Tomas Pagirys su moksleiviais kalbės apie moterų galimybes technologijų pasaulyje, su IT susijusius verslus ir studijas.

Bendruomenė „Global Shapers Community“ yra miestuose įsikūrusių bendradarbystės centrų tinklas. Šios bendruomenės nariai yra labai motyvuotos asmenybės, turinčios potencialo ateityje tarpti visuomenės lyderiais. Jie atrenkami vadovaujantis pasiekimais, lyderystės potencialu, noru veikti kitaip. Tai viena iš Pasaulio ekonomikos forumo bendruomenių.

Susitikimai su moksleiviais papildys renginio ICT2013 programą.  „ICT2013: Create, Connect, Grow“ („Informacinės ir ryšio technologijos 2013: kurti, jungti, augti“) vyksta lapkričio 6–8 d. Vilniuje.

Renginį ICT2013 organizuoja Susisiekimo ministerija kartu su Europos Komisija ir Užsienio reikalų ministerija.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »