ICT2013 Lietuvos moksleiviams: IT padės susikurti sėkmingą karjerą

Publikuota: 2013 m. lapkričio 6 d. trečiadienis

Vilniuje vykstant didžiausiam Europos informacinių ir ryšių technologijų renginiui ICT2013, Lietuvos moksleiviai domėsis, kaip pasitelkę šias technologijas galėtų susikurti savo karjerą.

Susisiekimo ministerijos iniciatyva lapkričio 7 d. bendruomenės „Global Shapers Community“ nariai Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių savivaldybėse susitiks su moksleiviais ir pasidalins su jais savo asmeninėmis istorijomis. Vilniuje su moksleiviais susitiks Europos Komisijos deleguotas, jaunimo įdarbinimo platformos YouRock autorius Ian Clifford.

„Mūsų jaunoji karta jau dabar yra labai pažangi naudodama informacines technologijas. Vis dėlto norėtųsi, kad jie būtų ne tik vartotojai, bet ir kūrėjai. Labai laukiame jų įsiliejant į IT sektorių, todėl matau prasmę kalbėtis su moksleiviais apie galimybes, kurias jų profesiniam gyvenimui galėtų suteikti IT. Esu tikras, kad jaunimas dar labiau sustiprins Lietuvos, kaip IT lyderės, pozicijas“, – sakė Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Vienas iš „Global Shapers Community“ narių Rokas Tamošiūnas sakė, kad su moksleiviais kalbėsis apie tai, kaip  pasitelkus IT susikurti karjerą: „Esu investuotojas ir žinau, kad naudojantis IT galima užsidirbti duonos. Ir geros duonos.“

Susitikimuose taip pat bus kalbama apie verslo, technologijų, tarptautiškumo baimes. „Bijoti nereikia. Geriau suklysti ir nepasiekti, nei visai nepabandyti, nes tik taip galime išmokti.“

Rokas Tamošiūnas, kuris taip pat yra ir didžiausios Vidurio ir Rytų regione pradedančių verslų skatinimo programos „StartupHighway“  įkūrėjas ir vadovas, investavęs ne į vieną IT verslą, situaciją Lietuvoje vertina labai teigiamai.  „Mums Lietuvoje sekasi, net pasaulio kontekste galime sakyti, kad esame stiprūs. Lietuvoje yra daug internetinių įmonių, - rimtų, seniai veikiančių. Turime daug kvalifikuotų technologinių talentų, pradedančių IT verslo įmonių, tuo reikia džiaugtis“, - sakė R. Tamošiūnas.

Bendruomenės „Global Shapers Community“ nariai Žydrūnė Vitaitė ir Tomas Pagirys su moksleiviais kalbės apie moterų galimybes technologijų pasaulyje, su IT susijusius verslus ir studijas.

Bendruomenė „Global Shapers Community“ yra miestuose įsikūrusių bendradarbystės centrų tinklas. Šios bendruomenės nariai yra labai motyvuotos asmenybės, turinčios potencialo ateityje tarpti visuomenės lyderiais. Jie atrenkami vadovaujantis pasiekimais, lyderystės potencialu, noru veikti kitaip. Tai viena iš Pasaulio ekonomikos forumo bendruomenių.

Susitikimai su moksleiviais papildys renginio ICT2013 programą.  „ICT2013: Create, Connect, Grow“ („Informacinės ir ryšio technologijos 2013: kurti, jungti, augti“) vyksta lapkričio 6–8 d. Vilniuje.

Renginį ICT2013 organizuoja Susisiekimo ministerija kartu su Europos Komisija ir Užsienio reikalų ministerija.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »