Išrinktas naujas Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekanas

Publikuota: 2012 m. gegužės 25 d. penktadienis

Vilniaus universiteto Teisės fakulteto taryba gegužės 25 dieną išrinko naują fakulteto dekaną. Juo tapo Tomas Davulis, Vilniaus universiteto docentas, fakulteto prodekanas tarptautiniams ryšiams ir mokslui, Darbo teisės instituto vadovas. Jis pakeitė dvi kadencijas – maksimalų VU statute numatytą  laikotarpį – fakultetui vadovavusį prof. habil. dr. Vytautą Nekrošių.

„Man pradėjus eiti šias pareigas, didelių pokyčių nebus. Ketinu tęsti fakultete pradėtas reformas, kurių esmė – teisės studijoms ir tyrimams palankios aplinkos sukūrimas. Be abejonės, prioritetiniais išlieka studijų kokybės klausimai – kaip ir iki šiol turime išugdyti darbo rinkoje paklausų plačios erudicijos specialistą, gebantį spręsti sudėtingas praktines ir teorines teisines problemas, dirbant bet kurį teisinį darbą. Siekiant derinti teoriją ir praktiką, į studijų procesą įtraukiame ir kompetentingus teisės praktikus – teisėjus, advokatus. Manau, kad labai svarbus yra teisės mokslo „išorinis“-projektinis finansavimas, todėl skatinsime fakulteto mokslininkus aktyviai kurti ir dalyvauti moksliniuose tyrimuose ir projektuose. Taip pat sieksiu paversti fakultetą „gyva“ teisinės minties plėtros vieta, kurioje vyktų aktyvūs idėjiniai studentų ir dėstytojų mainai įvairiausiuose moksliniuose renginiuose. Nemažiau svarbiu uždaviniu laikau ir fakulteto tarptautiškumo didinimą. VU Teisės fakultetas jau turi teisės magistro programą anglų ir rusų kalba  - LLM. Ši unikali programa yra labai perspektyvi ypač ne Europos Sąjungos šalių piliečiams, todėl tęsime studentų ir partnerių paieškas užsienyje – teisės magistro ar daktaro laipsnio siekiančius užsienio šalių jaunuolius skatinsime atrasti Lietuvą kaip savo studijų šalį“, – savo darbo prioritetus dėsto dekanas doc. dr. Tomas Davulis.  

Naujasis dekanas – Vilniaus universiteto Teisės fakulteto auklėtinis, magistro laipsnį įgijęs Freiburgo (Vokietija) universitete. Jis specializuojasi darbo teisės, o ypač Europos Sąjungos ir tarptautinės darbo teisės, kolektyvinės darbo teisės ir nediskriminavimo teisės srityse, yra daugelio įstatymų projektų kūrėjas. Jis taip pat yra kelių mokslinių knygų, daugelio mokslo publikacijų autorius ir bendraautoris, kelių teisės mokslo žurnalų redkolegijos narys. T.Davulis stažavosi keliuose užsienio universitetuose, o šiuo metu yra daugelio užsienio universitetų vizituojantis profesorius. Šis teisėtyrininkas laboralistas priklauso Europos Komisijos nepriklausomų ekspertų tinklui darbo teisės direktyvoms įgyvendinti ir yra jo mokslinio komiteto narys, o taip pat Europos Komisijos Nepriklausomų ekspertų tinklui vyrų ir moterų lygiateisiškumo įgyvendinimui darbo ir užimtumo srityje narys. 2010 m. T. Davulis buvo išrinktas Lietuvos teisininkų draugijos pirmininku.

 

 

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »