Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Publikuota: 2017 m. balandžio 20 d. ketvirtadienis

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. Susitikime dalyvaus vienos svarbiausių pasaulio laboratorijų, Europos branduolinių tyrimų organizacios CERN, kurioje buvo išrastas pasaulinis žiniatinklis (World Wide Web) bei sukurtas garsusis 27 kilometrų ilgio hadronų greitintuvas, meno programos Arts at CERN vadovė, kuratorė Monica Bello, CERN rezidencijoje dalyvavęs menininkas Julijonas Urbonas bei diplomatas Rytis Paulauskas.

CERN yra ne tik puikiai vertinamas mokslo centras, bet ir viena pažangiausių institucijų šiandienos kultūros lauke. Būdama pasaulyje pirmaujanti tyrimų laboratorija, CERN siūlo savo rezidentams idealią aplinką, skirtą skatinti ir įkvėpti unikalių meno kūrinių plėtotę. Praėjusiais metais Arts at CERN kartu su Rupert skelbto konkurso metu, pirmą kartą Lietuvos menininkams buvo pasiūlyta galimybė atlikti mėnesio trukmės rezidenciją Europos branduolinių tyrimų organizacijoje CERN ir įgyvendinti tiriamąjį meninį projektą. Tarptautinės žiuri sprendimu Julijonui Urbonui buvo suteikta galimybė mėnesį reziduoti vienoje svarbiausių pasaulio laboratorijų, diskutuoti ir aptarti idėjas su talentingiausiais pasaulio mokslininkais, pasinerti į teorinius ieškojimus, susijusius su laiku ir erdve bei dalyvauti praktiniuose pažangiausių inžinerinių eksperimentų bandymuose.

Renginio metu bus pristatyta Arts at CERN programa, Julijonas Urbonas supažindins su CERN rezidencijoje plėtotu meniniu tyrimu, kuriame jis nagrinėjo choreografinę dialektiką tarp gravitacijos ir elementariųjų dalelių – tarp mikro ir makro fizikos. Taip pat bus aptarti aktualūs šiuolaikinio meno klausimai, meno ir mokslo santykis bei šia kryptimi plėtojami projektai.

Renginys vyks ketvirtadienį, balandžio 27 d., 18:30 val. meno inkubatoriuje Pakrantė (Vaidilutės g. 79, Vilnius). Pokalbį moderuos Rupert direktorė, kuratorė Justė Jonutytė.

Renginys vyks anglų kalba. Būtina išankstinė registracija čia, el. paštu info@rupert.lt arba telefonu +370 682 54 930 (darbo dienomis 9–17 val.).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha