JGMC nenusileidžia analogiškiems mokslo centrams Vakaruose

Publikuota: 2016 m. vasario 26 d. penktadienis

Kovo 15 d. oficialiai atsidarysiančiame Jungtiniame gyvybės mokslų centre (JGMC) studentai jau pradėjo pavasario semestrą. Šiuo metu čia intensyviai kuriasi mokslininkai iš VU Biochemijos, Biotechnologijos institutų ir Gamtos mokslų fakulteto (GMF).

„Vilniaus universitetas dar niekada neturėjo tokio lygio šiuolaikinių moderniųjų biomokslų centro, kuris po vienu stogu sutelktų vienus geriausių šalies biotechnologijų ir biomedicinos mokslininkų, doktorantus, gyvybės mokslų studijų programų studentus“, – sako GMF profesorė Edita Sužiedėlienė. Anot jos, savo infrastruktūra ir moksline įranga centras nenusileidžia analogiškiems centrams Vakarų šalyse. JGMC bus plėtojami tyrimai biotechnologijų, molekulinės diagnostikos, genomikos, proteomikos, bioinformatikos, neuromoklsų bei kitose srityse. Profesorė tikisi, kad naujasis centras suburs jame dirbančius mokslininkus bendriems projektams, paskatins tarptautinius mokslininkų mainus ir bendradarbiavimą, taps tarptautinių mokslinių renginių traukos vieta. Čia jau vyko tarptautinė jaunųjų gyvybės mokslų tyrėjų konferencija „Vita Scientia“, o vasario pabaigoje – kovo pradžioje vyks tarptautinė studentų konferencija „The COINS 2016“.

„Vietą čia ras visi, tiriantys gyvybės paslaptis – nuo molekulių iki senovinių gyvūnų iškasenų. Tikimės savo vietą rasti ir mes, ir mūsų tyrimo objektas – ląstelė. Naujos, švarios ir tikslingai suprojektuotos laboratorijos leis geriau organizuoti sterilų darbą – kaip tik tokių sąlygų reikia vykdant eksperimentus su ląstelėmis. Gražios patalpos skirtos ir mūsų pagalbininkams – bandomiesiems gyvūnams“, – geresnėmis darbo sąlygomis džiaugiasi Biochemijos instituto mokslininkė dr. Virginija Bukelskienė. To paties instituto profesorė Rūta Navakauskienė mano, kad modernios, šiuolaikiniams moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai pritaikytos patalpos, atnaujinta mokslinė įranga ir galimybė dirbti su kolegomis iš gretutinių mokslo krypčių neabejotinai turės teigiamą įtaką mokslinio darbo kokybei.

Biochemijos instituto Ląstelės molekulinės biologijos skyrius jau ne vieną dešimtmetį tiria vėžio molekulinius mechanizmus, ieško naujų galimybių vėžio terapijoje. Savo veiklą JGMC šio instituto mokslininkai pradės tęsdami jau vykdomus mokslinius projektus. Vienas jų – nacionalinės mokslo programos „Sveikas senėjimas“ projektas, skirtas hematologinės sistemos senėjimo problemų tyrimams.

Biotechnologijos institute dirbantis dr. Giedrius Sasnauskas prisipažįsta sunkiai galintis patikėti, kad pagaliau pastatytas naujasis JGMC pastatas. Jaunasis mokslininkas sako, kad dabar laukia visiems naujakuriams būdingi džiaugsmai ir rūpesčiai: „Džiaugsmai – naujos, patogios pačių planuotos patalpos, prie kurių, kaip ir prie bet kokio gero, greitai priprasime. Rūpesčiai – sudėtingas įrangos perkraustymas, sklandus įvairių naujojo pastato sistemų veikimas ir naujojo pastato išlaikymo išlaidos.“ Dr. G. Sasnauskas pabrėžia, kad palengvės biochemijos ir molekulinės biologijos studentų gyvenimas – lankyti paskaitas ir dirbti mokslinį darbą laboratorijose jie galės toje pačioje vietoje, negaišdami laiko kelionėms tarp Vilniaus centro ir Aukštųjų Panerių ar Visorių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Gyvybės mokslų studijoms VU – naujos „Thermo Fisher Scientific“ investicijos

Spalio 5 d. Jungtiniame gyvybės mokslų centre (JGMC) įvyko „Thermo Fisher Scientific“ Mokslo diena. Šią dieną „Thermo Fisher Scientific“ pažymėjo dovanodama Vilniaus universitetui (VU) naujausią tyrimų įrangą už 220 tūkst. eurų. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »