Jauni žmonės skatinami pateikti mokslines įžvalgas

Publikuota: 2012 m. lapkričio 19 d. pirmadienis

1000 litų stipendija jau trečius metus iš eilės gali atitekti magistrinio darbo autoriui, dalyvausiančiam „Jaunimo stipendijos" konkurse.

„Jauni žmonės aukštosiose mokyklose sukaupia praktinių žinių ir turi užtektinai patirties, kad galėtų tinkamai analizuoti aplinką, kurioje gyvena bei pateikti objektyvias išvadas, reikalingas jų gyvenimo sąlygoms pagerinti. Pačių jaunuolių įžvalgos ypatingai svarbios, nes jos parodo ne tik sprendimo būdus egzistuojančioms problemoms, tačiau atskleidžia naujas problemines sritis, kurių iki tol nepastebime. Pačių jaunų žmonių parengti ir atlikti tyrimai tampa argumentais tiems, kurie kuria jų gerovę – jaunimą atstovaujančioms organizacijoms ir sprendimus priimančioms institucijoms“, – teigia labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ direktorius Arnas Marcinkus.

Šiemet, atsižvelgiant jaunimo situacijos tyrimų stoką bei jaunųjų mokslininkų atliekamus tyrimus – išplėstas „jaunimo stipendijos“ temų kiekis – rekomenduojamos trys prioritetinės kryptys – jaunimo neformalusis ugdymas, jaunimo informavimas ir jaunimo organizacijų pridėtinė vertė. Šioms temoms bus teikiamas išskirtinins dėmesys vertinant darbus, tačiau pagrindus temos aktualumą, galima siūlyti ir savo temą. Toks temų praplėtimas leis surinkti kuo daugiau atliekamų tyrimų taip reikalingų kuriant jaunam žmogui palankią aplinką.

„Norint spręsti jaunimo emigracijos, dalyvavimo, protų nutekėjimo, nepilietiškumo problemas svarbu išsiaiškinti, kur glūdi to šaknys. Tik žinodami realią situaciją galime numatyti priemones, kurios galėtų padėti tikslingai spręsti susidariusias problemas. “Jaunimo stipendijos„ temos ypač svarbios tam, kad matydami darbartines problemas ir ieškodami jų sprendimo būdų, laiku gautume įžvalgas apie prognozuojamą situaciją po kelerių metų – taip galėsime imtis prevencinių priemonių. Ypatingai svarbu, jog patys jauni žmonės prisidėtų prie problemų sprendimo savo įžvalgomis, kurios būtų pagrįstos ir moksliniais metodais“, – teigia Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) prezidentė Loreta Senkutė.

Aukštosios mokyklos įvertintą darbą „Jaunimo stipendijai“ būtina pateikti iki 2013 m. rugpjūčio 1 d. Konkurse gali dalyvauti studentai, kurių magistro darbai apginti ne seniau kaip prieš dvejus metus.

2012 m. jaunimo stipendija skirta Dovilei Jazukevičiūtei už magistro darbą tema „Viešojo ir nevyriausybinio sektorių analizė: Kauno nevyriausybinių organizacijų atvejis“.

Studentai, ketinantys dalyvauti konkurse, dėl konsultacijų ir pagalbos gali kreiptis el. paštu stipendija@jauniems.lt. Darbo rašymui reikalingą informaciją suteiks Labdaros ir paramos fondo „Jauniems“, LiJOT ir LiJOT Alumni ekspertai.

Daugiau informacijos apie „Jaunimo stipendiją“ rasite internete adresu www.jauniems.lt.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Neformalusis ugdymas persikels į internetą?

Lietuvai vis labiau tampant skaitmeninių technologijų valstybe, studentai, pretenduojantys gauti kasmetę „Jaunimo stipendiją“, šiemet pateikė daugiausiai darbų, susijusių su neformaliojo ugdymo galimybėmis elektroninėje erdvėje. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »