Jaunuoliai iš Vokietijos ieško savo profesijos

Publikuota: 2014 m. liepos 31 d. ketvirtadienis

Jau trečius metus iš eilės į Lietuvą iš Vokietijos atvyksta jaunuoliai, kurie mūsų šalyje siekia išbandyti save įvairiose profesijose ir, galbūt, pasirinkti tinkamiausią. Pasak projekto koordinatorių, šie jauni žmonės susiduria su motyvacijos, noro mokytis problemomis. Kitokia kultūra, bendravimas ir įvairi kasdieninė veikla projekto dalyviams leis pasisemti naujos patirties, o taip pat – įvertinti savo gebėjimus. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras – labiausiai tinkanti vieta Kaune, kur galima įgyvendinti neįgaliųjų socialinę integraciją per profesinių įgūdžių tobulinimą.

Pasak jaunuolius lydinčios  vienos iš projektų vadovių Christiane Radloff, neįgaliųjų integravimas yra ilgalaikė tarptautinio bendradarbiavimo Europos Sąjungoje užduotis, o Lietuvoje kasmet tam sudaromos vis geresnės sąlygos. „Užsienio šalyje įgyti profesijos pasirinkimo gebėjimai, mobilumo galimybės ir profesinė praktika leidžia jauniems žmonėms su negalia lengviau patekti į atvirą darbo rinką. Taip pat labai svarbu susipažinti su kitos šalies kultūra, pabendrauti su žmonėmis. Lietuvoje mums labai patinka ir džiaugiamės galimybe čia atvykti“, – įspūdžiais dalijosi C. Radloff.

Iš Vakarų Meklenburgo regiono atvykę jaunuoliai galimybę pasisemti profesinio orientavimo ir profesinės praktikos patirties Lietuvoje taip pat vertino labai teigiamai ir prisipažino, kad iš pradžių buvo nedrąsu, tačiau dabar džiaugiasi Centro darbuotojų geranoriškumu ir noru padėti.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrą atstovaujanti projekto vadovė Laisvė Paulionienė dėkojo Lietuvos vaikų ir jaunimo centrui už galimybę vykdyti šį projektą ir neabejoja, kad vaikams tai labai naudinga patirtis.  „Šiems jauniems žmonėms trūksta motyvacijos kuo nors užsiimti, todėl jie priskiriami socialinės rizikos grupei, tačiau Lietuvoje jie po truputį įsiliejo į siūlomas veiklas ir dabar jiems tikrai puikiai sekasi. Jaunuoliai dirba, viskuo domisi, bendrauja“, – pasakojo L. Paulionienė. Ji taip pat akcentavo, kad svarbu dalytis patirtimi ir mokytis vieniems iš kitų.

Projektas „Europa – acces to my future“  truks 5 savaites, per kurias dalyviai integruosis į aplinką, dirbs, o paskutinę savaitę – atostogaus. Projektas baigsis rugpjūčio 15 dieną, tad jo dalyviai dar turi laiko įgyti ir išplėtoti įgūdžius, padėsiančius lengviau integruotis į darbo rinką ne tik Vokietijoje, bet ir visoje Europoje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Profesinis mokymas, kuris įveikia stereotipus

„Litexpo“ startavo ir iki pat šeštadienio šurmuliuos paroda „Studijos 2o14“. Šis renginys itin aktualus abiturientams, tačiau sulaukia ir kitų klasių mokinių dėmesio, nes jauni žmonės vis anksčiau pradeda domėtis galimybe studijuoti ir nesidairo vien į aukštąsias mokyklas. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »