KTU Studentų miestelio ateitis – be aplinką teršiančio transporto

Publikuota: 2014 m. spalio 17 d. penktadienis

Kauno technologijos universitetas (KTU) žengia dar vieną žingsnį pateisindamas žaliojo universiteto vardą. Siekiant sumažinti oro taršą mieste, pagrindine KTU Studentų miestelio gatve norima leisti važinėti tik aplinkos neteršiančiam transportui – dviračiams, elektromobiliams, todėl miesto valdžios prašoma atsisakyti senų planų sujungti Studentų ir K. Baršausko gatves.

Šią savaitę Studentų miestelyje KTU vadovai Kauno merui Andriui Kupčinskui pristatė universiteto Darnaus mobilumo planą. Tai pirmasis toks strateginis dokumentas Centrinėje ir Rytų Europoje, sulaukęs teigiamo Europos Komisijos įvertinimo. Įgyvendinant KTU Darnaus mobilumo planą, siekiama keisti keliavimo į darbą, paskaitas būdą, renkantis ne lengvuosius automobilius, o viešąjį transportą, dviračius, riedučius, einant pėsčiomis.

Atvykstantiems automobiliais, Studentų miestelio prieigose planuojama įrengti stovėjimo aikšteles, vystyti dviračių infrastruktūrą. Tokiu būdu miestelyje atsivertų erdvės poilsio zonoms, jis taptų žalesnis, patrauklesnis studentams, dėstytojams bei miestiečiams.

Vasarą KTU Studentų miestelyje buvo įrengta pirmoji Lietuvos aukštosiose mokyklose elektromobilių įkrovimo stotelė. Šioms ekologiškoms transporto priemonėms, kaip ir dviračiams, ketinama leisti važinėti Studentų gatve.

„Pasaulyje didžioji dauguma universitetų jau yra atsisakę transporto judėjimo studentų miesteliuose, o Lietuvoje vis dar esame įpratę visur privažiuoti prie durų. Šią ne pačią geriausią praktiką reikia keisti. Todėl, siekdami darnios KTU ir Kauno miesto raidos, šiandien turime priimti svarbius sprendimus “, – sakė KTU rektorius Petras Baršauskas.

Jis teigimu, atsisakant planų sujungti Studentų ir K. Baršausko gatves bei dalyje Studentų gatvės leidžiant tik ekologiškų transporto priemonių judėjimą, gatvė būtų ne izoliuota, o labiau atsivertų Universiteto bendruomenei ir visai visuomenei, reikštų sveikesnio gyvenimo būdo pasirinkimą.

KTU rektoriaus P. Baršausko, Ūkio departamento vadovo Svajūno Jakučio ir Aplinkos inžinerijos instituto docento Visvaldo Varžinsko išdėstytą viziją Studentų gatvę paversti žalia, teigiamai įvertino ir A. Kupčinskas.

„Tam, kad KTU galėtų įkurti uždarą Studentų miestelį, prašoma leisti uždaryti dalį Studentų gatvės. Tam reikėtų keisti Bendrąjį miesto planą ir atsisakyti senos minties išplatintą Studentų gatvę sujungti su K. Baršausko gatve. Manau, kad, stiprinant akademinio miesto pozicijas, tai yra palaikytina idėja“, – sakė A. Kupčinskas.

Miesto vadovas taip pat pabrėžė, kad uždaryti dalį Studentų gatvės būtų galima tuomet, kai aplinkinės gatvės bus pritaikytos didesniems eismo srautams. Šiuo metu pradedamas rengti Kauno miesto savivaldybės strateginis planas.

Kryptingai projektą „KTU – žaliasis universitetas“ vykdantis Universitetas, yra pelnęs aukštą Europos Sąjungos įvertinimą – „QUESTE-SI“ akreditaciją. Vienas pagrindinių „QUESTE-SI“ tikslų – skatinti darnios plėtros principus techniškųjų ir inžinerinių mokslų kryptyse.

Šaltinis: ktu.edu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »