KTU inžinerijos studentai – geriausi Europoje

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 19 d. antradienis

Rygoje, Latvijoje, rugpjūčio 1-9 dienomis vykusiame šeštajame didžiausių Europoje inžinerinių varžybų EBEC finale triumfavo KTU studentai.

Karolis Mėgelaitis, Mantas Lazauskas, Orestas Kuzminskis ir Paulius Grigaliūnas, savo komandą pavadinę „Ramiu veidu“, varžėsi su kitais studentais iš įvairių Europos technologinių mokslų universitetų ir varžybose užėmė pirmąją vietą.

Finale Lietuvos komandai teko įvykdyti keturias užduotis, kurias pateikė renginio organizatorius BEST (Europos techniškųjų universitetų studentų organizacija), „Deutsche Bahn“ („Vokietijos geležinkeliai“) ir „European Patent Office“ (Europos patentų biuras).

Užduotys buvo suskirstytos į dvi kategorijas – „Grupinio dizaino“ ir „Atvejo analizės“. Nors kiekvienoje kategorijoje galėjo būti atskiras nugalėtojas, Kauno technologijos universiteto (KTU) studentai pergalę šventė abejose kategorijose.

„Grupinio dizaino“ kategorijoje komandoms reikėjo panaudoti savo praktines dizaino žinias. Čia jie turėjo per nustatytą laiką ir turėdami ribotus medžiagų išteklius, sukurti funkcionuojantį įrenginį, kuris išspręstų įmonių pateiktą technologinę problemą. Po kelių darbo valandų, visų komandų darbai būdavo lyginami, o komisija geriausiems sprendimams skirdavo taškus.

Viena tokių užduočių – visiems studentams teko spręsti Saudo Arabijoje stovinčio dangoraižio „Kingdom Tower“ ventiliacijos problemą. Milžiniškas pastatas nuolat talžomas ne tik nuo dykumos atslenkančių smėlio audrų, bet ir supamas užteršto oro. Studentams reikėjo sukurti prietaisą, kuris sparčiai gebėtų filtruoti pastato gyventojams tiekiamą orą.

Dar viena užduotis šioje kategorijoje – sukurti interneto serverių apsaugos konteinerį, atsparų vandeniui, ugniai bei kitiems aplinkos poveikiams.

„Atvejo analizės“ kategorijoje studentams teko panaudoti savo ekonomines ir analitines žinias. Ši užduočių kategorija – labiau konceptuali. Ji susideda iš teorinio, technologinio ir vadybinio problemos, egzistuojančios realiame gyvenime, sprendimo būdo. Dalyviai turėdavo pateikti hipotetinius sprendimo būdus.

Užduotį studentams čia pateikė „Deutsche Bahn“ – reikėjo surasti geriausią būdą, kaip Vokietijos „Schenker“ geležinkelio vėžę sujungti su Rusijos „RZD“ vėže. Dalyviams teko analizuoti politinę, ekonominę, teisinę Vokietijos ir Rusijos padėtį.

Norėdamos patekti į šių inžinerinių varžybų finalą Rygoje, komandos turėjo įveikti vieną iš 87 vietinių, tokių, kaip „EBEC Kaunas“ ir 15 regioninių, tokių, kaip „EBEC Baltic“, etapų.

Pirmajame etape, „EBEC Kaunas“, nugalėjo dvi KTU komandos – „Ramiu veidu“ ir „Koviniai ežiai“. Jos pateko į Baltijos šalių finalą, tačiau čia labiau pasisekė pirmajai komandai, kuri kartu su kitomis 30 kūrybingiausių ir sumaniausių komandų iš visos Europos įgijo teisę varžytis Rygoje vykusiame finale.

Šaltinis: ktu.edu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »