KTU inžinerijos studentai – geriausi Europoje

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 19 d. antradienis

Rygoje, Latvijoje, rugpjūčio 1-9 dienomis vykusiame šeštajame didžiausių Europoje inžinerinių varžybų EBEC finale triumfavo KTU studentai.

Karolis Mėgelaitis, Mantas Lazauskas, Orestas Kuzminskis ir Paulius Grigaliūnas, savo komandą pavadinę „Ramiu veidu“, varžėsi su kitais studentais iš įvairių Europos technologinių mokslų universitetų ir varžybose užėmė pirmąją vietą.

Finale Lietuvos komandai teko įvykdyti keturias užduotis, kurias pateikė renginio organizatorius BEST (Europos techniškųjų universitetų studentų organizacija), „Deutsche Bahn“ („Vokietijos geležinkeliai“) ir „European Patent Office“ (Europos patentų biuras).

Užduotys buvo suskirstytos į dvi kategorijas – „Grupinio dizaino“ ir „Atvejo analizės“. Nors kiekvienoje kategorijoje galėjo būti atskiras nugalėtojas, Kauno technologijos universiteto (KTU) studentai pergalę šventė abejose kategorijose.

„Grupinio dizaino“ kategorijoje komandoms reikėjo panaudoti savo praktines dizaino žinias. Čia jie turėjo per nustatytą laiką ir turėdami ribotus medžiagų išteklius, sukurti funkcionuojantį įrenginį, kuris išspręstų įmonių pateiktą technologinę problemą. Po kelių darbo valandų, visų komandų darbai būdavo lyginami, o komisija geriausiems sprendimams skirdavo taškus.

Viena tokių užduočių – visiems studentams teko spręsti Saudo Arabijoje stovinčio dangoraižio „Kingdom Tower“ ventiliacijos problemą. Milžiniškas pastatas nuolat talžomas ne tik nuo dykumos atslenkančių smėlio audrų, bet ir supamas užteršto oro. Studentams reikėjo sukurti prietaisą, kuris sparčiai gebėtų filtruoti pastato gyventojams tiekiamą orą.

Dar viena užduotis šioje kategorijoje – sukurti interneto serverių apsaugos konteinerį, atsparų vandeniui, ugniai bei kitiems aplinkos poveikiams.

„Atvejo analizės“ kategorijoje studentams teko panaudoti savo ekonomines ir analitines žinias. Ši užduočių kategorija – labiau konceptuali. Ji susideda iš teorinio, technologinio ir vadybinio problemos, egzistuojančios realiame gyvenime, sprendimo būdo. Dalyviai turėdavo pateikti hipotetinius sprendimo būdus.

Užduotį studentams čia pateikė „Deutsche Bahn“ – reikėjo surasti geriausią būdą, kaip Vokietijos „Schenker“ geležinkelio vėžę sujungti su Rusijos „RZD“ vėže. Dalyviams teko analizuoti politinę, ekonominę, teisinę Vokietijos ir Rusijos padėtį.

Norėdamos patekti į šių inžinerinių varžybų finalą Rygoje, komandos turėjo įveikti vieną iš 87 vietinių, tokių, kaip „EBEC Kaunas“ ir 15 regioninių, tokių, kaip „EBEC Baltic“, etapų.

Pirmajame etape, „EBEC Kaunas“, nugalėjo dvi KTU komandos – „Ramiu veidu“ ir „Koviniai ežiai“. Jos pateko į Baltijos šalių finalą, tačiau čia labiau pasisekė pirmajai komandai, kuri kartu su kitomis 30 kūrybingiausių ir sumaniausių komandų iš visos Europos įgijo teisę varžytis Rygoje vykusiame finale.

Šaltinis: ktu.edu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »