KTU ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas tampa partneriais

Publikuota: 2015 m. gruodžio 21 d. pirmadienis

Siekdama aukštesnės studijų ir mokslinių tyrimų kokybės akademinė bendruomenė pati inicijuoja tai, kas neišvengiama – telkia geriausių šalies aukštųjų mokyklų potencialą. Bendrą indėlį į kokybiškesnę Lietuvos jaunimo ateitį įneš ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas ir jo akcijų kontrolinio paketo valdymą perimsiantis Kauno technologijos universitetas (KTU). Sandoris bus užbaigtas gavus Konkurencijos tarybos leidimą.

Abiejų universitetų veiklos išliks savarankiškos, nes siekiama ne organizacinės integracijos, o unikalios studijų platformos sukūrimo ir tarpdiscipliniškumo stiprinimo. Universitetų stipriųjų pusių konsolidavimas įgalins technologinius, inžinerinius mokslus studijuojantiems studentams įgyti antrepreneriškų žinių, kurias perteikia vienas geriausių Baltijos šalyse verslo universitetų, o ISM studentams atsivers KTU – pažangiausio mokslo ir lyderiaujančio technologijų universiteto potencialas.

„Nuosekliai telkiame studijų ir mokslo potencialą, todėl labai džiaugiuosi, kad sutapo KTU ir ISM ateities vizijos. Natūraliai šie į kokybę orientuoti šiuolaikiškai mąstantys universitetai tampa partneriais. Kartu norėdami tapti dar stipresni, žvalgomės ir į galimus užsienio partnerius – aukščiausio lygio JAV universitetus“, – sako KTU rektorius Petras Baršauskas. Pastaruosius dvejus metus taip pat vyksta ir intensyvus KTU ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) integracijos procesas – kuriamos bendros studijų programos, vykdomi mokslo projektai.

„Strateginis ir ilgalaikis ISM ir KTU bendradarbiavimas leis abiem institucijoms žengti didelius kokybinius žingsnius į priekį, o taip pat atsirasti modernios ekonomikos poreikius atitinkančiam ir Lietuvai labai reikalingam studijų modeliui“, – teigia ISM valdybos narys ir akcininkas Justas Kučinskas.

BI Norwegian Business School viceprezidentas Jens Peter Tondel, komentuodamas universitetų partnerystės iniciatyvą, atkreipia dėmesį į istorinį nuoseklumą: „ISM buvo įkurtas Norvegijos ir Lietuvos vyriausybių pastangomis, BI ir KTU bendradarbiavimo pagrindu, todėl neabejojame partnerių kompetencijomis ir džiaugiamės, galėdami ir toliau būti šių pozityvių procesų dalyviais“.

ISM rektorius Alfredas Chmieliauskas pabrėžia technologijų ir vadybos integravimo imperatyvą, kai didžiųjų duomenų epochoje organizacijos ir jose vykstantys procesai tampa vis labiau sudėtingi: „artimesnis sąlytis su technologijų specialistais atitinka mūsų strateginius siekius ir gerai dera su pastarojo meto iniciatyvomis“.

Universitetų vadovai atkreipė dėmesį į būtinumą gerinti studijų kokybę, siekiant atliepti valstybės, visuomenės ir verslo lūkesčius, telkiant geriausių Lietuvos aukštųjų mokyklų studijų ir mokslo potencialą, glaudžiai bendradarbiaujant su verslu. Jų nuomone, tik tuomet Lietuvos universitetai gali būti konkurencingi tarptautiniu mastu, išlaikyti talentus ir pritraukti geriausius vietos ir užsienio studentus, dėstytojus, tyrėjus.

KTU ir ISM sutarties pasirašymo vaizdo įrašas

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »