KTU ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas tampa partneriais

Publikuota: 2015 m. gruodžio 21 d. pirmadienis

Siekdama aukštesnės studijų ir mokslinių tyrimų kokybės akademinė bendruomenė pati inicijuoja tai, kas neišvengiama – telkia geriausių šalies aukštųjų mokyklų potencialą. Bendrą indėlį į kokybiškesnę Lietuvos jaunimo ateitį įneš ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas ir jo akcijų kontrolinio paketo valdymą perimsiantis Kauno technologijos universitetas (KTU). Sandoris bus užbaigtas gavus Konkurencijos tarybos leidimą.

Abiejų universitetų veiklos išliks savarankiškos, nes siekiama ne organizacinės integracijos, o unikalios studijų platformos sukūrimo ir tarpdiscipliniškumo stiprinimo. Universitetų stipriųjų pusių konsolidavimas įgalins technologinius, inžinerinius mokslus studijuojantiems studentams įgyti antrepreneriškų žinių, kurias perteikia vienas geriausių Baltijos šalyse verslo universitetų, o ISM studentams atsivers KTU – pažangiausio mokslo ir lyderiaujančio technologijų universiteto potencialas.

„Nuosekliai telkiame studijų ir mokslo potencialą, todėl labai džiaugiuosi, kad sutapo KTU ir ISM ateities vizijos. Natūraliai šie į kokybę orientuoti šiuolaikiškai mąstantys universitetai tampa partneriais. Kartu norėdami tapti dar stipresni, žvalgomės ir į galimus užsienio partnerius – aukščiausio lygio JAV universitetus“, – sako KTU rektorius Petras Baršauskas. Pastaruosius dvejus metus taip pat vyksta ir intensyvus KTU ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) integracijos procesas – kuriamos bendros studijų programos, vykdomi mokslo projektai.

„Strateginis ir ilgalaikis ISM ir KTU bendradarbiavimas leis abiem institucijoms žengti didelius kokybinius žingsnius į priekį, o taip pat atsirasti modernios ekonomikos poreikius atitinkančiam ir Lietuvai labai reikalingam studijų modeliui“, – teigia ISM valdybos narys ir akcininkas Justas Kučinskas.

BI Norwegian Business School viceprezidentas Jens Peter Tondel, komentuodamas universitetų partnerystės iniciatyvą, atkreipia dėmesį į istorinį nuoseklumą: „ISM buvo įkurtas Norvegijos ir Lietuvos vyriausybių pastangomis, BI ir KTU bendradarbiavimo pagrindu, todėl neabejojame partnerių kompetencijomis ir džiaugiamės, galėdami ir toliau būti šių pozityvių procesų dalyviais“.

ISM rektorius Alfredas Chmieliauskas pabrėžia technologijų ir vadybos integravimo imperatyvą, kai didžiųjų duomenų epochoje organizacijos ir jose vykstantys procesai tampa vis labiau sudėtingi: „artimesnis sąlytis su technologijų specialistais atitinka mūsų strateginius siekius ir gerai dera su pastarojo meto iniciatyvomis“.

Universitetų vadovai atkreipė dėmesį į būtinumą gerinti studijų kokybę, siekiant atliepti valstybės, visuomenės ir verslo lūkesčius, telkiant geriausių Lietuvos aukštųjų mokyklų studijų ir mokslo potencialą, glaudžiai bendradarbiaujant su verslu. Jų nuomone, tik tuomet Lietuvos universitetai gali būti konkurencingi tarptautiniu mastu, išlaikyti talentus ir pritraukti geriausius vietos ir užsienio studentus, dėstytojus, tyrėjus.

KTU ir ISM sutarties pasirašymo vaizdo įrašas

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »