KTU ir VU pasirašė strateginio bendradarbiavimo sutartį

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 30 d. trečiadienis

„Veikiant po vieną sunku pasiekti norimų rezultatų ir tai užtrunka labai ilgai, o sprendimų, jei norime turėti kokybišką aukštojo mokslo sistemą, tarptautiniu mastu konkuruoti pajėgius universitetus, reikia jau šiandien. Būti labiau girdimi visuomenės ir valstybės vadovų galime tik drauge koordinuodami savo veiksmus, turėdami bendrą poziciją svarbiausiais klausimais“, – sakė strateginio bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus universitetu (VU) pasirašydamas Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Petras Baršauskas.

Abiejų universitetų vadovai pabrėžė, kad bendradarbiavimo poreikis atsirado atsižvelgus į mokslo, studijų bei naujų technologijų ir inovacijų svarbą Lietuvos valstybės raidai, taip pat į KTU ir VU daromą įtaką visuomenei bei į giluminį reformų pobūdį abejuose universitetuose. Bendradarbiaujant siekiama visuomenės pažangos, mokslo integracijos ir plėtros, studijų proceso tobulinimo ir vystymo, efektyvesnio universitetų išteklių valdymo.

„Mūsų universitetai daug dirba įgyvendindami strateginius siekinius, kurie leis realiai priartėti prie tarptautinių standartų studijų ir mokslinių tyrimų srityse bei užtikrins inovacijomis grįstą šalies ateitį. Suvieniję jėgas, keisdamiesi patirtimi ir vykdydami bendras veiklas, tikimės ženkliai prisidėti prie spartesnio Lietuvos aukštojo mokslo sistemos ir visos valstybės vystymosi“, – teigė VU rektorius Artūras Žukauskas.

Kauno technologijos ir Vilniaus universitetai kartu teiks LR Švietimo ir mokslo ministerijai ir kitoms valstybinėms institucijoms siūlymus dėl studijų sistemos pertvarkos, bendrų bandomųjų studijų organizavimo projektų, doktorantūros ir podoktorantūros studijų plėtros.

Rektorių įsitikinimu, būtina tobulinti priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas sistemą ir Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO veiklą).

Universitetai teiks siūlymus atsakingoms institucijoms dėl Mokslo ir studijų įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių mokslo ir studijų veiklą, taip pat reglamentuojančių projektų, vykdomų mokslo ir studijų institucijose, finansavimą, tobulinimo, siekiant, kad teisinis reglamentavimas sukurtų geriausią teisinę aplinką mokslo ir studijų konkurencingumui.

Abi lyderiaujančios aukštosios mokyklos pasiryžusios dar glaudžiau bendradarbiauti kartu kuriant mokslinę produkciją, inicijuojant ir įgyvendinant bendrus projektus, keistis ir sisteminti mokslinę ir technologinę informaciją, skatinti abipusį dalyvavimą tarptautinėje tinklaveikoje.

P. Baršauskas ir A. Žukauskas tikisi, kad ši geranoriškumu ir atsakomybe visuomenei paremta iniciatyva duos konkrečių rezultatų ir politiniame lygmenyje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »