„Kalbantis“ vadovėlis leis specialiųjų ugdymosi poreikių vaikams mokytis kartu su bendraamžiais

Publikuota: 2012 m. birželio 8 d. penktadienis

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras parengė ir išleido multifunkcinę specialiąją mokymo priemonę 6 klasei „Mokslininkų pėdomis“. Tai pirmoji tokio pobūdžio mokymo priemonė, padėsianti mokytojams integruotai ugdyti mokinius, turinčius įvairius regos, mokymosi, kalbėjimo ir kalbos, intelekto, judesio ir padėties sutrikimus.

Šią priemonę sudaro 4 dalys: originalus spausdintas gamtos mokslų vadovėlis „Mokslininkų pėdomis“ 6 kl., specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams pritaikytas vadovėlio variantas ir abiejų šių vadovėlių skaitmeninės versijos, parengtos DAISY formatu, leidžiančiu visą puslapį su iliustracijomis pateikti kompiuterio ekrane. Šios skaitmeninės vadovėlio versijos visiškai atitinka spausdintus vadovėlius, todėl mokytojas gali vienu metu dirbti su skirtingų specialiųjų ugdymosi poreikių turinčiais ir jų neturinčiais mokiniais. Atsižvelgdamas į kiekvieno vaiko ugdymosi poreikius, mokytojas pamokos metu gali pateikti mokiniui spausdintą arba skaitmeninį vadovėlį. Ši mokymo priemonė gali būti naudinga ne tik įvairių specialiųjų ugdymosi poreikių vaikams, bet ir tiems, kurie turi mokymosi spragų, menkiau suvokia ugdymo turinį ar sunkiau susikaupia pamokose.

Skaitmeninėse vadovėlio versijose įgarsinamas visas jame esantis tekstas: turinys, puslapių numeracija, skyrių, poskyrių ir iliustracijų pavadinimai, pagrindinis vadovėlio tekstas, visa informacija, kuri yra pateikta iliustracijose. Skaitytojas gali lengvai sekti skaitomą tekstą bei girdėti jam perskaitomus sakinius. Programa leidžia lengvai surasti reikiamus skyrius ar puslapius, sustabdyti skaitomą tekstą ir vėl pradėti skaityti nuo tos vietos, kur buvo sustota, keisti skaitomo teksto formatą (jį padidinti, paryškinti, išskleisti, pabraukti ir kt.), pasirinkti ir keisti ne tik skaitomo teksto žymėjimo spalvą, bet ir teksto raidžių spalvą, gali pagreitinti ar sulėtinti kompiuterio skaitymo greitį.

Ši priemonė buvo rengiama konsultuojantis su Europos specialiojo ugdymo plėtros agentūros pirmininku Per Gunnvall iš Švedijos. Ji išleista įgyvendinant projektą „Specialiųjų mokymo priemonių rengimas“, kuris finansuojamas Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos bendrojo finansavimo lėšomis.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »