Keturių universitetų studentai Vilniuje kuria elektronines technologijas neįgaliesiems

Publikuota: 2013 m. rugpjūčio 23 d. penktadienis

Vilniuje susirinkę 41 studentas ir 12 dėstytojų iš Suomijos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos bei Lietuvos universitetų kuria elektroninėmis technologijomis valdomus žmogaus judesio registravimo jutiklius, kurie pagelbės reabilitacijos ir fizioterapijos srityse.

Trijų savaičių kūrybiniai kursai – „Erasmus“ intensyvios studijų programos projekto „Aktyvūs žaidimai“ (angl. active games) dalis. Jie vyksta Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Elektronikos fakultete. Lietuvą atstovauja 11 šio fakulteto studentų ir 4 darbuotojai. Studentų kuriami jutikliai registruoja žmogaus judesius, juos elektroniškai apdoroja ir siunčia į kompiuteryje veikiančią programą. Buityje technologija gali būti pritaikoma neįgaliesiems, kurie vos piršto ar kitos kūno dalies pajudinimu gautų reikiamą pagalbą.

„Vienas Europos Sąjungos tikslų yra rūpintis žmonių su negalia ir išėjusiųjų į pensiją gyvenimo kokybe. Kuriami jutikliai palengvina bendravimą su kompiuterinėmis sistemomis, skirtomis patarnauti tokiems žmonėms“, – sakė VGTU Elektronikos fakulteto Elektroninių sistemų katedros profesorius Andrius Ušinskas.

Kad studentams būtų įdomiau projektuoti bei bandyti įvairias inžinerines bei elektronines sistemas, mokymosi procese panaudojami ir kompiuteriniai žaidimai – judesių registravimo jutikliais valdomi judrių žaidimų personažai. Iš to ir kilo projekto pavadinimas „Aktyvūs žaidimai“.

Projektu siekiama ne tik skatinti elektronikos krypties studentų kūrybiškumą ir pritaikyti jį visuomenei aktualių problemų sprendimų ieškojimui, bet ir ugdomi bendradarbiavimo bei darbo daugiakultūrinėje komandoje gebėjimai. „Tam, kad pasiektų tikslą – sukurtų žmogumi valdomo įrenginio sąsają (angl. human-machine interface) – studentai pirmiausia turi tarpusavyje susikalbėti, suprasti ir priimti svetimas kultūras“, – komentavo A. Ušinskas.

„Erasmus“ intensyvi studijų programa vykdoma 2013–2015 metais. Ją koordinuoja Helsinkio Metropolijos technikos mokykla. Projekto partneriai – Koventro universitetas, Frankfurto technikos universitetas ir VGTU.  

VGTU šią vasarą vyko dar dvi tarptautinės mokyklos: Baltijos šalių mokykla „Basoti“ – joje dalyvavo informacinių technologijų studentai, bei jungtinė VGTU ir Kalifornijos politechnikos instituto mokykla, skirta geodezijos ir statybos inžinerijos studentams.

VGTU – vienintelis technikos universitetas Baltijos šalyse, patekęs į „QS pasaulio universitetų 2012–2013 m. reitingą“. Tai viena didžiausių aukštųjų mokyklų Lietuvoje, siekianti tapti technikos ir inžinerijos mokymo bei tyrimų lydere Baltijos šalyse. Pagal tarptautinio išorinio audito „QS Stars“ standartus VGTU trijose srityse – studijų, infrastruktūros ir inovacijų – skirti aukščiausi, penkių žvaigždučių, įvertinimai.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »