Keturių universitetų studentai Vilniuje kuria elektronines technologijas neįgaliesiems

Publikuota: 2013 m. rugpjūčio 23 d. penktadienis

Vilniuje susirinkę 41 studentas ir 12 dėstytojų iš Suomijos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos bei Lietuvos universitetų kuria elektroninėmis technologijomis valdomus žmogaus judesio registravimo jutiklius, kurie pagelbės reabilitacijos ir fizioterapijos srityse.

Trijų savaičių kūrybiniai kursai – „Erasmus“ intensyvios studijų programos projekto „Aktyvūs žaidimai“ (angl. active games) dalis. Jie vyksta Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Elektronikos fakultete. Lietuvą atstovauja 11 šio fakulteto studentų ir 4 darbuotojai. Studentų kuriami jutikliai registruoja žmogaus judesius, juos elektroniškai apdoroja ir siunčia į kompiuteryje veikiančią programą. Buityje technologija gali būti pritaikoma neįgaliesiems, kurie vos piršto ar kitos kūno dalies pajudinimu gautų reikiamą pagalbą.

„Vienas Europos Sąjungos tikslų yra rūpintis žmonių su negalia ir išėjusiųjų į pensiją gyvenimo kokybe. Kuriami jutikliai palengvina bendravimą su kompiuterinėmis sistemomis, skirtomis patarnauti tokiems žmonėms“, – sakė VGTU Elektronikos fakulteto Elektroninių sistemų katedros profesorius Andrius Ušinskas.

Kad studentams būtų įdomiau projektuoti bei bandyti įvairias inžinerines bei elektronines sistemas, mokymosi procese panaudojami ir kompiuteriniai žaidimai – judesių registravimo jutikliais valdomi judrių žaidimų personažai. Iš to ir kilo projekto pavadinimas „Aktyvūs žaidimai“.

Projektu siekiama ne tik skatinti elektronikos krypties studentų kūrybiškumą ir pritaikyti jį visuomenei aktualių problemų sprendimų ieškojimui, bet ir ugdomi bendradarbiavimo bei darbo daugiakultūrinėje komandoje gebėjimai. „Tam, kad pasiektų tikslą – sukurtų žmogumi valdomo įrenginio sąsają (angl. human-machine interface) – studentai pirmiausia turi tarpusavyje susikalbėti, suprasti ir priimti svetimas kultūras“, – komentavo A. Ušinskas.

„Erasmus“ intensyvi studijų programa vykdoma 2013–2015 metais. Ją koordinuoja Helsinkio Metropolijos technikos mokykla. Projekto partneriai – Koventro universitetas, Frankfurto technikos universitetas ir VGTU.  

VGTU šią vasarą vyko dar dvi tarptautinės mokyklos: Baltijos šalių mokykla „Basoti“ – joje dalyvavo informacinių technologijų studentai, bei jungtinė VGTU ir Kalifornijos politechnikos instituto mokykla, skirta geodezijos ir statybos inžinerijos studentams.

VGTU – vienintelis technikos universitetas Baltijos šalyse, patekęs į „QS pasaulio universitetų 2012–2013 m. reitingą“. Tai viena didžiausių aukštųjų mokyklų Lietuvoje, siekianti tapti technikos ir inžinerijos mokymo bei tyrimų lydere Baltijos šalyse. Pagal tarptautinio išorinio audito „QS Stars“ standartus VGTU trijose srityse – studijų, infrastruktūros ir inovacijų – skirti aukščiausi, penkių žvaigždučių, įvertinimai.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »