Ketvirtadalis abiturientų egzaminams ruošiasi telefonu

Publikuota: 2016 m. gegužės 18 d. trečiadienis

Dvyliktokams dabar pats intensyviausias mokymosi metas prieš egzaminus, o jie leidžia laiką sukišę nosis į išmaniuosius telefonus. Nenustebkite – greičiausiai jie sprendžia pasiruošimo egzaminams užduotis. Leidyklos „Šviesa“ duomenimis, išmaniąją programėlę „Prieš egzaminą“ naudoja jau daugiau nei ketvirtadalis abiturientų, ketinančių laikyti brandos egzaminus, ir jie kur kas dažniau renkasi spręsti užduotis išmaniuoju telefonu, o ne kompiuteriu. Išmaniojoje programėlėje užduotys šiemet buvo spręstos beveik 600 000 kartų, svetainėje – perpus mažiau. Telefonas, kaip pasiruošimo egzaminams priemonė, išlieka populiariausias didžiuosiuose miestuose, o interneto svetainė – mažesniuose.

„Lietuvos moksleiviai, ne tik abiturientai, naudodami šiuolaikines mokslo technologijas, yra net dvigubai labiau pažengę negu statistinio ES vidurkio mokiniai. Europos Komisijos tyrimų duomenimis, visose klasėse bent kartą per savaitę savo mobiliuosius telefonus mokymuisi naudoja vidutiniškai 65 proc. Lietuvos mokinių. Tuo metu ES vidurkis – tik 36 proc.“, – teigia Tadas Pukas, leidyklos „Šviesa“ elektroninių produktų vadovas.

Naudodamiesi programėle „Prieš egzaminą“ aktyviausiai užduotis sprendžia trijuose didžiuosiuose miestuose gyvenantys dvyliktokai – daugiausia Vilniuje (45,63 proc.), Kaune (19,45 proc.), Klaipėdoje (6,14 proc.) ir 28,78 proc. – kituose miestuose. Interneto svetainė kiek parankesnė mažesnių miestų gyventojams – Vilniuje ja naudojosi 36,63 proc. lankytojų, Kaune – 18,33 proc., Klaipėdoje – 7,05 proc., kituose miestuose kartu sudėjus – 38 proc. lankytojų.

Nenuostabu, kad populiariausia – „Android“ operacinei sistemai skirta programėlės versija (87,6 proc. vartotojų), o 12,4 proc. „Prieš egzaminą“ vartotojų egzaminams ruošiasi naudodami savo „iPhone“ („iOS“ operacinė sistema).

Nuo naujausių technologijų neatsilieka ir mokytojai, net jei didžioji dalis Lietuvos pedagogų – vyresniosios kartos atstovai. Pagal Europos Komisijos atliktą mokyklų tyrimą, net 88 proc. Lietuvos mokytojų laisvu nuo darbo metu tobulina savo technologijų įgūdžius. Tai 16 proc. viršija Europos Sąjungos vidurkį.

„Mūsų šalies mokytojai yra aktyvūs, informacinių technologijų sparčiai mokosi savarankiškai ir noriai dalyvauja organizuojamuose kursuose. Pedagogai netruko rasti ir pritaikyti būdus, kaip išmaniųjų telefonų privalumus panaudoti mokymosi tikslais – jie labai palankiai įvertino ir programėlės užduotis. Tokie išmanūs sprendimai kartu prisideda ir prie mokyklų lėšų taupymo – reikalingą įrangą moksleiviai atsineša patys, tereikia nukreipti juos teisinga linkme, mokykloje suteikti prieigą prie mokymuisi skirtų programėlių”, – pastebi T. Pukas.

Leidyklos „Šviesa“ edukacinis sprendimas „Prieš egzaminą“, veikiantis tiek interneto svetainėje „priesegzamina.lt“, tiek mobiliojoje programėlėje, buvo sukurtas padėti abiturientams pasiruošti lietuvių kalbos, matematikos, istorijos, biologijos ir geografijos brandos egzaminams. „Prieš egzaminą“ aplinkoje abiturientai gali rasti beveik 4 000 užduočių, kurias rengė 24 leidyklos „Šviesa“ autoriai ir metodininkai. Daugiausia užduočių skirta matematikos, istorijos, lietuvių kalbos dalykams.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

IT egzaminą laiko būsimi perspektyviausi darbuotojai

Abiturientams laikant IT egzaminą, leidyklos „Šviesa“ informacinių technologijų vadovėlių ir kitų mokymo priemonių autoriai Vaino Brazdeikis, Jurgis Pralgauskis, Tatjana Balvočienė ir patys abiturientai pasakoja apie tai, ar įmanoma IT specialistu tapti dar mokykloje. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »