Ketvirtadalis abiturientų egzaminams ruošiasi telefonu

Publikuota: 2016 m. gegužės 18 d. trečiadienis

Dvyliktokams dabar pats intensyviausias mokymosi metas prieš egzaminus, o jie leidžia laiką sukišę nosis į išmaniuosius telefonus. Nenustebkite – greičiausiai jie sprendžia pasiruošimo egzaminams užduotis. Leidyklos „Šviesa“ duomenimis, išmaniąją programėlę „Prieš egzaminą“ naudoja jau daugiau nei ketvirtadalis abiturientų, ketinančių laikyti brandos egzaminus, ir jie kur kas dažniau renkasi spręsti užduotis išmaniuoju telefonu, o ne kompiuteriu. Išmaniojoje programėlėje užduotys šiemet buvo spręstos beveik 600 000 kartų, svetainėje – perpus mažiau. Telefonas, kaip pasiruošimo egzaminams priemonė, išlieka populiariausias didžiuosiuose miestuose, o interneto svetainė – mažesniuose.

„Lietuvos moksleiviai, ne tik abiturientai, naudodami šiuolaikines mokslo technologijas, yra net dvigubai labiau pažengę negu statistinio ES vidurkio mokiniai. Europos Komisijos tyrimų duomenimis, visose klasėse bent kartą per savaitę savo mobiliuosius telefonus mokymuisi naudoja vidutiniškai 65 proc. Lietuvos mokinių. Tuo metu ES vidurkis – tik 36 proc.“, – teigia Tadas Pukas, leidyklos „Šviesa“ elektroninių produktų vadovas.

Naudodamiesi programėle „Prieš egzaminą“ aktyviausiai užduotis sprendžia trijuose didžiuosiuose miestuose gyvenantys dvyliktokai – daugiausia Vilniuje (45,63 proc.), Kaune (19,45 proc.), Klaipėdoje (6,14 proc.) ir 28,78 proc. – kituose miestuose. Interneto svetainė kiek parankesnė mažesnių miestų gyventojams – Vilniuje ja naudojosi 36,63 proc. lankytojų, Kaune – 18,33 proc., Klaipėdoje – 7,05 proc., kituose miestuose kartu sudėjus – 38 proc. lankytojų.

Nenuostabu, kad populiariausia – „Android“ operacinei sistemai skirta programėlės versija (87,6 proc. vartotojų), o 12,4 proc. „Prieš egzaminą“ vartotojų egzaminams ruošiasi naudodami savo „iPhone“ („iOS“ operacinė sistema).

Nuo naujausių technologijų neatsilieka ir mokytojai, net jei didžioji dalis Lietuvos pedagogų – vyresniosios kartos atstovai. Pagal Europos Komisijos atliktą mokyklų tyrimą, net 88 proc. Lietuvos mokytojų laisvu nuo darbo metu tobulina savo technologijų įgūdžius. Tai 16 proc. viršija Europos Sąjungos vidurkį.

„Mūsų šalies mokytojai yra aktyvūs, informacinių technologijų sparčiai mokosi savarankiškai ir noriai dalyvauja organizuojamuose kursuose. Pedagogai netruko rasti ir pritaikyti būdus, kaip išmaniųjų telefonų privalumus panaudoti mokymosi tikslais – jie labai palankiai įvertino ir programėlės užduotis. Tokie išmanūs sprendimai kartu prisideda ir prie mokyklų lėšų taupymo – reikalingą įrangą moksleiviai atsineša patys, tereikia nukreipti juos teisinga linkme, mokykloje suteikti prieigą prie mokymuisi skirtų programėlių”, – pastebi T. Pukas.

Leidyklos „Šviesa“ edukacinis sprendimas „Prieš egzaminą“, veikiantis tiek interneto svetainėje „priesegzamina.lt“, tiek mobiliojoje programėlėje, buvo sukurtas padėti abiturientams pasiruošti lietuvių kalbos, matematikos, istorijos, biologijos ir geografijos brandos egzaminams. „Prieš egzaminą“ aplinkoje abiturientai gali rasti beveik 4 000 užduočių, kurias rengė 24 leidyklos „Šviesa“ autoriai ir metodininkai. Daugiausia užduočių skirta matematikos, istorijos, lietuvių kalbos dalykams.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

IT egzaminą laiko būsimi perspektyviausi darbuotojai

Abiturientams laikant IT egzaminą, leidyklos „Šviesa“ informacinių technologijų vadovėlių ir kitų mokymo priemonių autoriai Vaino Brazdeikis, Jurgis Pralgauskis, Tatjana Balvočienė ir patys abiturientai pasakoja apie tai, ar įmanoma IT specialistu tapti dar mokykloje. skaityti »

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »