Klaipėdos universitetas parodoje „Studijos 2014“ pristatys mokslą ir inovacijas

Publikuota: 2014 m. sausio 31 d. penktadienis

Vasario 6-8 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks XII-oji tarptautinė žinių ir išsilavinimo paroda STUDIJOS 2014, kurioje dalyvaus ir Klaipėdos universitetas.

Tūkstančiai abiturientų ir jaunų žmonių kasmet svarsto ir kuria ateities planus, ieškodami tinkamiausio sprendimo kur mokytis. Jiems ir skirta tarptautinė žinių ir išsilavinimo paroda STUDIJOS, supažindinanti su studijų galimybėmis Lietuvoje ir užsienyje, su reikalingiausiomis profesijomis ir specialybėmis, su karjeros ir verslo perspektyvomis, su stažuotėmis ir savanoryste.

Klaipėdos universitetas kviečia apsilankyti organizuojamose paskaitose ir parodose.

Vasario 6 d. 15.00-16.00 val. Išmanioji jūros biologija: kaip pamatyti nematoma ir išgirsti negirdima? (pranešėjas prof. dr. Darius Daunys)
(Konferencijų salė 5.5.)

Vasario 6 d., ketvirtadienis. 15.40-16.40 val. Išskirtinės Klaipėdos universiteto magistrantūros studijų programos
(Konferencijų salėje 1.1., II aukštas, įėjimas iš 1 salės fojė)

Vasario 6-8 dienomis Aukštojo mokslo pasiekimų, inovacijų ir technologijų parodoje (1 salėje) pasirodys Klaipėdos universiteto studentai, sukūrę inovatyvius ir šiuolaikiškus technologinius projektus. Studentai pristatys sumaniąją traukinių kontrolės sistemą. Šio unikalaus projekto tikslas – sukurti traukinių eismo organizavimo informacinės sistemos modelį, skirtą galimų geležinkelio eismo situacijų analizei ir patobulinti traukinių valdymo ir atpažinimo sistemas. Jūrų technikos fakulteto studentai demonstruos mini sumo robotus. Tai elektroninis automatinis įrenginys, skirtas greitai reaguoti į aplinką ir vykdyti užprogramuotas funkcijas. Mini sumo robotai pasaulyje jau buvo seniai populiarūs, ypač tokiose šalyse kaip Japonija. 

Aukštojo mokslo pasiekimų, inovacijų ir technologijų parodoje Klaipėdos universiteto mokslininkai pristatys mažagabaritinį plaukiojantį autonominį aplinkos tyrimų įrenginį. Šis įrenginys skirtas atlikti batimetrinius matavimus upėse, ežeruose, jūros priekrantėje ar kituose sekliuose vandenyse. Taip bus demonstruojamas tiesiaeigis judesio švytuojamasis elektros generatorius arba variklis. Šis išradimas yra susijęs su elektros mašinomis – varikliais ir generatoriais. Elektros generatoriaus veikimo principas pagrįstas laidininko judėjimu kintančiame magnetiniame lauke. Pagal šį veikimo principą yra sukurti du generatoriaus tipai: išilginio bei sukamojo judesio.

Vasario 7 diena, penktadienis, 14.00-14.45 val. Klaipėdos universitetas pristato valandą su Valentinu Masalskiu
(5 salės ekspozicijoje)

Klaipėdos universitetas 3K zonoje (KRYPTIS, KALBĖTOJAS, KAVA) pasiūlys neformaliai pabendrauti su profesoriumi Valentinu Masalskiu. Pokalbį moderuos Lietuvos studentų sąjungos atstovas, taigi, jis bus neformalus ir iš anksto neparengtas. Prof. Valentinas Masalskis savo studentų itin mėgiamas, lengvai randa kalbą su jaunais žmonėmis, yra charizmatiškas, be to, moksleiviams turėtų būti žinomas iš lietuviško kino, pvz. “Dievų miškas”, “Vasara baigiasi rudenį”, “Skrydis per Atlantą”, “Jonukas ir Grytutė” ir kt.

5 salėje Aukštasis mokslas Lietuvoje kviečiame aplankyti Klaipėdos universiteto stendą, kurią darbuosis Studentų priėmimo skyriaus, Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus darbuotojai, Studentų sąjungos atstovai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »