Konkurse „ARTech 2016“ mokiniams duris atvers pusšimtis inžinerinių įmonių

Publikuota: 2016 m. vasario 8 d. pirmadienis

Norėdami padėti moksleiviams atrasti inžineriją, jos grožį, galimybes, technologijų pažangą ir inovacijas, Švietimo ir mokslo ministerija, Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) ir Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija (LINPRA) skelbia konkursą „ARTech 2016“.

„Nors pastaruoju metu pastebimas didesnis susidomėjimas inžinerijos specialybėmis, inžinieriai vis dar išlieka tarp tų specialistų, kurių darbo rinkoje labai trūksta. VGTU studentai turi visas galimybes pažinti inžineriją praktiškai, tačiau tam, kad jaunuolis užsinorėtų tapti inžinieriumi, svarbus švietimas jau mokyklos suole. Džiugu, kad suvieniję jėgas su verslu padėsime mokiniams visoje Lietuvoje atrasti kūrybišką inžinerijos pasaulį“, – sako VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.

LINPRA prezidento Gintauto Kvietkausko nuomone, labai svarbu mokinius sudominti inžinerijos profesija ir parodyti karjeros galimybes: „Organizuodami šį konkursą, turime ir labai pragmatišką tikslą – inžinerinės pramonės įmonėms padėti surasti kvalifikuotų specialistų“, –  teigia jis.

Konkursas kviečia 9–12 klasių mokinius ir jų komandas lankytis inžinerinėse įmonėse, susipažinti su jų veikla iš arti, kurti video arba daryti nuotraukas ir bandyti kūrybiškai atsakyti į klausimą-konkurso temą „Su kuo man asocijuojasi inžinerija?“

Konkursas vyks atskirais etapais. Užsiregistruoti į konkursą komandos gali iki kovo 7 dienos. Vėliau dalyviai lankysis inžinerinėse įmonėse pasirinkę jas iš sąrašo arba susitarę patys. Šiuo metu konkurse dalyvauja pusšimtis Lietuvos įmonių, jų sąrašas bus nuolat atnaujinamas. Ekskursijų metu mokiniai kurs video arba 3-jų nuotraukų serijas, geriausios komandos savo darbus tobulins VGTU „LinkMenų fabrike“ vyksiančiose dirbtuvėse.

Konkurso finale nugalėtojai pasidalins puikiais prizais, tarp kurių – kelionė į Londono mokslo muziejų, viešnagė Estijos mokslo centre, ekskursija į Vilniaus kino klasterį ir dalyvavimas reklamos filmavime, POLAROID fotoaparatai bei kiti vertingi prizai. Konkurso prizinis fondas siekia 2 900 eur.


Konkurso taisyklės ir registracija

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »