Konkurso „ARTech 2016“ dalyviai: inžinerija daug įdomesnė, kai į ją įdėta meno

Publikuota: 2016 m. balandžio 20 d. trečiadienis

Ar langų gamyba gali būti poetiška, o į metalo apdirbimo darbus galima žvelgti, kaip į spalvų ir šešėlių žaismą? Tikrai taip. „Net įvairiausi varžtai ar visiškai minčių nekeliantys laidai, pasistengus gali tapti meno kūriniais, svarbiausia turėti idėją. Inžinerija yra daug įdomesnė, kai į ją įdėtą meno“, – samprotauja Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos moksleivė Kotryna, viena iš konkurso „ARTech 2016“ finalininkių. 

Vasario mėnesį startavęs Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) ir Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos (LINPRA) organizuojamas konkursas „ARTech 2016“, kvietęs Lietuvos moksleivius kūrybiškai atsakyti į klausimą „Su kuo man asocijuojasi inžinerija?“, pajudėjo į finišo tiesiąją. Iš daugiau nei 60 užsiregistravusių komandų išrinkta po 4 nugalėtų komandas video filmukų ir fotografijų kategorijose.

Konkursas sulaukė išskirtinio dėmesio – į jį užsiregistravo komandos iš Klaipėdos, Alytaus, Panevėžio, Kauno, Klaipėdos, Mažeikių, Utenos, Šilalės, Ukmergės, Kelmės ir kitų miestų bei miestelių. Vienas iš sudėtinių konkurso dalių – pažintinės ekskursijos į inžinerines įmones.

„Dalyvaudami šiame konkurse supratome, kad inžinerija – tai viskas, kas mus supa. Ir ji yra be galo įdomi! Eksperimentavimai ir bandymai konstruoti prietaisus mus skatina ieškoti naujų technologijų, kurios gali padėti ateityje mūsų ir tolimesnėms kartoms“, – visiškai kitomis akimis inžineriją pamačiusi tvirtina ir Kauno „Saulės“ gimnazijos moksleivė Paula, kurios komanda tapo viena iš konkurso video kategorijos finalininkų. 

Taip pat tarp jų atsidūrė komandos „Plieninis muilas“ (Vilniaus licėjus), „Projektas „Žibutė“ (Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija) bei „KVA“ (Prienų „Žiburio“ gimnazija). Nuotraukų kategorijos finalininkais išrinkti Kotryna Mauragytė (Kelmės Jono Graičiūno gimnazija), Andrius Pazikas (Vilkijos gimnazija), Vilkijos gimnazijos komanda „Inžinerijos deivės“ bei Vilniaus Radvilų gimnazijos komanda „SkyVid Media“. 

Finalininkų dar laukia paskutinis etapas – kūrybinės dirbtuvės VGTU „LinkMenų fabrike“. Jo direktorius Adas Meškėnas, aptardamas dalyvių darbus, stebėjosi jų originalumu: „Moksleivių darbai išties išradingi ir pasižymi gana aukšta kokybe. Nekantraudami laukiame, kol galėsime susitikti su jaunaisiais kūrėjais „LinkMenų fabrike“ vyksiančiose dirbtuvėse“. Jis pasakojo, kad dirbtuvių metu moksleiviai bus supažindinti su profesionalia technika, mokomi kompozicijos bei postprodukcijos subtilybių – nuo idėjos suformavimo iki jos įgyvendinimo, nuo filmavimo/fotografavimo iki medžiagos apdorojimo ir specialiųjų efektų.

„LinkMenų fabrikas“ visada atviras jauniems kūrybiškiems žmonėms, tad tikimės, kad „ARTech 2016“ konkurso dalyviams kūrybinių dirbtuvių metu gautos žinios bus naudingos ne tik tobulinant savo darbus finaliniam vertinimui, bet pravers ir ateityje“, – sakė A. Meškėnas. Po kūrybinių dirbtuvių moksleiviai dar galės tobulinti savo darbus, o nugalėtojus išrinks komisija. 

Finale nugalėtojai pasidalins puikiais prizais, tarp kurių – kelionė į Londono mokslo muziejų, viešnagė Estijos mokslo centre, ekskursija į Vilniaus kino klasterį ir dalyvavimas reklamos filmavime, POLAROID fotoaparatai bei kiti vertingi prizai. Konkurso prizinis fondas siekia 2 900 eurų.

Visus konkurse dalyvaujančius foto ir video darbus galite rasti „ARTech 2016“ „Facebook“ profilyje.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »