Kuriamas robotas, Saulės energijai perduoti

Publikuota: 2011 m. birželio 5 d. sekmadienis

Japonai ir toliau stebina savo išradimais ir robotais. Šį kartą mokslininkai kuria robotą, kuris Saulės energiją tiektų tiesiai į Žemę. Robotas, kuris, kaip manoma bus pastatytas Mėnulyje, mikrobangų arba lazerio pavidalu Saulės energiją perduos į ant Žemės esančias priėmimo stotis.

Japonijos statybų kompanijos „Shimizu“ mokslinių tyrimų skyrius ketina daugiau nei 7 kilometrų ilgio ir daugiau nei 3 kilometrų pločio Saulės baterijų lauką ištiesti palei Mėnulio pusiaują. Taip pat ketinama įrengti 13 kilometrų ilgio „čiuptuvėlius“, kurie bus skirti energijai perduoti.

Projekto įgyvendintojai teigia, kad tokiu būdu bus išvengta blogų orų tikimybės, nes tai dažnas atvejis, jei Saulės baterijos yra įrengtos Žemėje. Taip pat tikimasi, kad projektas padės aprūpinti Žemę jai reikalingu energijos kiekiu.

Ketinama į Mėnulį siųsti astronautus, kurie padedami orbitų išlygintų „Shimizu“ mokslininkų sukurtą paviršių. Japonijos kompanija taip pat teigė, kad projektui užbaigti jie Mėnulyje ras visko, ko reikia: esą iš dirvožemio galima pasigaminti deguonies, vandens, keramikos ir net betono. Taip pat planuojama konstruoti geležinkelio liniją, kad būtų galima nusiųsti medžiagas, reikalingas projekto palaikymo tikslams.

 

Šaltinis: azorobotics.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »