LEU prisijungė prie europinio „U-Multirank“ reitingo

Publikuota: 2015 m. gruodžio 21 d. pirmadienis

Praėjusią savaitę buvo pateikti galutiniai duomenys apie Lietuvos edukologijos universitetą (LEU) Europos Sąjungos universitetus vertinančio „U-Multirank“ reitingo ekspertams. Plėtros ir ryšių direkcijos direktoriaus Kęstučio Šalavėjaus teigimu, tai svarbus žingsnis mūsų universiteto tarptautiškumo plėtroje. „Tikimės, kad šis reitingas, priešingai nei Lietuvos žurnalų reitingai, daug kokybiškiau atspindės mūsų universiteto stipriąsias puses“, – sakė K. Šalavėjus.

Prie kruopštaus darbo renkant ir keliant duomenis prisidėjo Plėtros ir ryšių, Akademinių reikalų, Finansų, Mokslo ir inovacijų, Personalo direkcijos, Socialinės edukacijos ir Istorijos fakultetai.

Dalyvavimo idėją ir svarbą „U-Multirank“ reitinge mokslo ir plėtros prorektorius prof. dr. Aivas Ragauskas pristatė jau prieš metus. Galutinį sprendimą dalyvauti šioje reitingavimo sistemoje LEU rektoratas priėmė 2015 m. rugsėjo mėnesį. Buvo nuspręsta teikti duomenis bendram instituciniam vertinimui ir šiais metais pasiūlytoms vertinti atskiroms studijų kryptims: istorijos (taikomosios istorijos bakalauro studijų programa), sociologijos (sociologijos bakalauro studijų programa) ir socialinio darbo (socialinio darbo bakalauro ir magistrantūros studijų programos). Gaila, kad šiemet dar nėra vertinamos pedagogikos ir edukologijos programos, kurių universitete yra daugiausia.

Po pirminės paraiškos įvertinimo, leidžiančio prisijungti prie „U-Multirank“ reitingo, duomenys buvo teikiami dviem etapais. Pirmajame etape (iki 2015 m. spalio mėnesio) pateikti pirminiai instituciniai (21 klausimas) ir minėtų krypčių (po 29 klausimus) duomenys. Po reitingo sudarytojų ekspertinio įvertinimo buvo paprašyta papildyti ar patikslinti atsakymus į kai kuriuos vertinimo sistemos klausimus. Gruodžio mėnesį pateikti papildomi duomenys.

Po galutinio patikslinimo reitingo sudarytojai planuoja įvertinti universitetų duomenis ir 2016 m. kovo mėnesį paskelbti galutinius institucinį ir programų reitingus.

Šaltinis: leu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »