LLRI – tarp geriausių pasaulio viešosios politikos institutų

Publikuota: 2013 m. sausio 29 d. antradienis

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) pateko tarp 2 procentų geriausių pasaulio viešosios politikos institutų (angl. – think tank). Tai parodė kasmet Pensilvanijos universiteto (JAV) mokslininkų skelbiamas reitingas „2012 Global Go To Think Tanks“. Jame buvo vertinami 6603 politikos institutų iš 182 šalių.

„Šis reitingas išskiria reikšmingiausius viešosios politikos institutus pasaulio mastu. Būti jame mums didelis pripažinimas ir įrodymas, kad mūsų ekspertų atliekamas darbas yra vertinamas net tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų“, – sako LLRI prezidentas Žilvinas Šilėnas.

LLRI buvo nominuotas trijose kategorijose. Ne tik pateko tarp geriausių bendrame pasaulio reitinge, bet ir buvo įvertintas savo regione. Tarp 60 nominuotų Centrinės ir Rytų Europos viešosios politikos centrų LLRI įvertintas 11-ąją vieta ir lyginant su praeitais metais šioje kategorijoje pakilo dviem pozicijomis į viršų. Taip pat institutas pateko ir tarp 80 geriausių pasaulio „think tankų“ vietinės ekonomikos politikos tyrimų srityje.

„LLRI veikia Europoje, ypač Centrinėje ir Rytų Europoje. Kai kurios iniciatyvos vykdomos kartu su partneriais iš JAV ir Belgijos, o veikla nusitęsia net iki Azijos. Bet pajėgas koncentruojame, kur mums svarbiausia – ties Lietuva ir jos žmonių gerove“, – teigia Ž. Šilėnas.

Indekso sudarytojai apklausė daugiau nei 1100 akademikų, žurnalistų, politikos formuotojų iš 120 šalių. Vertinami buvo tiek valstybių remiami, tiek privačiomis lėšomis išlaikomi viešosios politikos centrai, kurių pagrindinė veikla yra viešosios politikos tyrimai ir analizė socialinės, ekonomikos politikos ir kitose srityse. Pirmiausia viešosios politikos centrai buvo nominuojami tam tikroms kategorijoms, o po to pagal balsų skaičių reitinguojami jų viduje.

Apklausti ekspertai skirtingose kategorijose iš viso nominavo 1647 viešosios politikos centrus. „Brookings Institution“ (JAV) pripažintas geriausiu bendrame pasaulio reitinge. Stanfordo universiteto „Hoover Institution“ (JAV) užėmė pirmą vietą tarp universitetų viešosios politikos centrų. Šiaurės Amerikoje pagal balsų skaičių pirmauja „Heritage Foundation“,  „Cato Institute“, „American Enterprise Institute (AEI)“, „Fraser Institute“ (Kanada). Šiuose keturiuose centruose, kartu sudėjus, dirba daugiau nei 500 darbuotojų ir mokslininkų.

„Mažos šalies, ne valstybės lėšomis finansuojamam „think tankui“ ilgą laiką rikiuotis viename sąraše su JAV ir kitų didelių šalių organizacijomis yra neabejotinas pasiekimas. Esame dėkingi mūsų bendraminčiams ir rėmėjams, be kurių ilgametė sėkminga veikla nebūtų įmanoma“, – komentuoja Ž. Šilėnas.

Dr. Jameso McGanno, tyrimo vadovo iš Pensilvanijos universiteto, teigimu, pagrindinis šio reitingo tikslas yra „atpažinti pirmaujančius pasaulyje viešosios politikos centrus ir pabrėžti koks reikšmingas vyriausybėms ir visuomenėms yra jų indėlis“.

 

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvai – prestižinis įvertinimas Londono knygų mugėje

Lietuva pirmą kartą nominuota Londono knygų mugės apdovanojimuose. Vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas, pretenduoja tapti geriausia mokymosi priemone. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »