LLRI – tarp geriausių pasaulio viešosios politikos institutų

Publikuota: 2013 m. sausio 29 d. antradienis

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) pateko tarp 2 procentų geriausių pasaulio viešosios politikos institutų (angl. – think tank). Tai parodė kasmet Pensilvanijos universiteto (JAV) mokslininkų skelbiamas reitingas „2012 Global Go To Think Tanks“. Jame buvo vertinami 6603 politikos institutų iš 182 šalių.

„Šis reitingas išskiria reikšmingiausius viešosios politikos institutus pasaulio mastu. Būti jame mums didelis pripažinimas ir įrodymas, kad mūsų ekspertų atliekamas darbas yra vertinamas net tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų“, – sako LLRI prezidentas Žilvinas Šilėnas.

LLRI buvo nominuotas trijose kategorijose. Ne tik pateko tarp geriausių bendrame pasaulio reitinge, bet ir buvo įvertintas savo regione. Tarp 60 nominuotų Centrinės ir Rytų Europos viešosios politikos centrų LLRI įvertintas 11-ąją vieta ir lyginant su praeitais metais šioje kategorijoje pakilo dviem pozicijomis į viršų. Taip pat institutas pateko ir tarp 80 geriausių pasaulio „think tankų“ vietinės ekonomikos politikos tyrimų srityje.

„LLRI veikia Europoje, ypač Centrinėje ir Rytų Europoje. Kai kurios iniciatyvos vykdomos kartu su partneriais iš JAV ir Belgijos, o veikla nusitęsia net iki Azijos. Bet pajėgas koncentruojame, kur mums svarbiausia – ties Lietuva ir jos žmonių gerove“, – teigia Ž. Šilėnas.

Indekso sudarytojai apklausė daugiau nei 1100 akademikų, žurnalistų, politikos formuotojų iš 120 šalių. Vertinami buvo tiek valstybių remiami, tiek privačiomis lėšomis išlaikomi viešosios politikos centrai, kurių pagrindinė veikla yra viešosios politikos tyrimai ir analizė socialinės, ekonomikos politikos ir kitose srityse. Pirmiausia viešosios politikos centrai buvo nominuojami tam tikroms kategorijoms, o po to pagal balsų skaičių reitinguojami jų viduje.

Apklausti ekspertai skirtingose kategorijose iš viso nominavo 1647 viešosios politikos centrus. „Brookings Institution“ (JAV) pripažintas geriausiu bendrame pasaulio reitinge. Stanfordo universiteto „Hoover Institution“ (JAV) užėmė pirmą vietą tarp universitetų viešosios politikos centrų. Šiaurės Amerikoje pagal balsų skaičių pirmauja „Heritage Foundation“,  „Cato Institute“, „American Enterprise Institute (AEI)“, „Fraser Institute“ (Kanada). Šiuose keturiuose centruose, kartu sudėjus, dirba daugiau nei 500 darbuotojų ir mokslininkų.

„Mažos šalies, ne valstybės lėšomis finansuojamam „think tankui“ ilgą laiką rikiuotis viename sąraše su JAV ir kitų didelių šalių organizacijomis yra neabejotinas pasiekimas. Esame dėkingi mūsų bendraminčiams ir rėmėjams, be kurių ilgametė sėkminga veikla nebūtų įmanoma“, – komentuoja Ž. Šilėnas.

Dr. Jameso McGanno, tyrimo vadovo iš Pensilvanijos universiteto, teigimu, pagrindinis šio reitingo tikslas yra „atpažinti pirmaujančius pasaulyje viešosios politikos centrus ir pabrėžti koks reikšmingas vyriausybėms ir visuomenėms yra jų indėlis“.

 

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvai – prestižinis įvertinimas Londono knygų mugėje

Lietuva pirmą kartą nominuota Londono knygų mugės apdovanojimuose. Vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas, pretenduoja tapti geriausia mokymosi priemone. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »