Lietuvai Strasbūre atstovavo Nemenčinės jaunimas

Publikuota: 2012 m. kovo 13 d. antradienis

„Euroscola“ konkurso nugalėtojai Vilniaus r. Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos auklėtiniai vasario 23 dieną apsilankė Europos Parlamente Strasbūre, kur į plenarinį posėdį atvyko jaunuoliai iš 18 Europos Sąjungos šalių. Pirmąkart Lietuvai atstovavo mūsų valstybės tautinių mažumų gimnazistai.

Kas yra Europos Parlamentas? Kokie jo įgaliojimai ir kokia jo politinė svarba? Kaip Parlamento sprendimai paliečia kiekvieną Europos gyventoją? Kodėl verta rinkti Europos Parlamento narius? Atsakymų į šiuos ir daugybę kitų klausimų gimnazistai ruošdamiesi „Euroscolos“ konkursui ieškojo knygose ir internetiniuose puslapiuose. Bet tik laimėję konkursą 24 mokiniai kartu su biologijos mokytoja Regina Komar ir lietuvių kalbos mokytoja Nijole Baliukoniene patyrė, ką reiškia kasdieninė Europos Sąjungos parlamentaro duona.

Vasario 23 dieną Starsbūre daugiau kaip 400 moksleivių anglų, prancūzų ir vokiečių kalbomis diskutavo visiems europiečiams aktualiomis temomis. Iš pradžių jie dirbo komitetuose, vėliau komitetų pasiūlymai buvo pateikiami baigiamajame posėdyje ir už juos balsuojama. Dienos pabaigoje jaunieji parlamentarai dalyvavo „Eurogame­“ viktorinoje.

Kasmet pagal „Euroscolos“ programą Europos Parlamente Strasbūre apsilanko daugybė 16-18 metų mokinių iš įvairių Europos Sąjungos šalių. Nuo 2007 metų šią progą turi ir Lietuvos jaunuoliai. „Euroscola“ tikslas yra sudaryti galimybę jauniesiems europiečiams susipažinti su EP veikla, todėl konkursas yra rengiamas ir finansuojamas ES. Jame mokiniai analizuoja Europos Sąjungos ir Europos Parlamento veiklą.

Po įtemptos darbo dienos Europos Parlamente Vilniaus r. Nemenčinės K. Parčevskio moksleiviai svečiavosi Briuselyje, Paryžiuje, Drezdene ir  Amsterdame. Kelionės, užtrukusios 6 dienas, išlaidos buvo apmokėtos EP lėšomis.

Šaltinis: Eva Gedris
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »