Lietuvos aukštosios mokyklos prisistatė studijų mugėje Baku

Publikuota: 2013 m. spalio 8 d. antradienis

Spalio 4–6 Azerbaidžano sostinėje Baku vykusioje tarptautinėje parodoje „Studijos ir karjera“ dalyvavo daugiau kaip dvi dešimtys Lietuvos aukštojo mokslo įstaigų. Parodoje lankėsi ir su Azerbaidžano švietimo ministru, aukštųjų mokyklų vadovais susitiko Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus.

Šalių atstovai aptarė abiejų šalių bendradarbiavimą plečiant studijų mainų galimybes. R. Vaitkus pabrėžė, kad artimiausiais metais ketinama pasirašyti abiejų šalių bendradarbiavimo susitarimą švietimo, mokslo ir technologijų srityje.

 „Lietuvoje studijuoja daugiau kaip 170 studentų iš Azerbaidžano, jų skaičius kasmet auga. Mūsų šalies aukštosios mokyklos kviečia šios šalies jaunimą studijoms, dalis jų pasinaudoja Lietuvos teikiamos stipendijomis“, - sako švietimo ir mokslo viceministras R. Vaitkus.

Studentai bakalauro studijoms dažniausiai renkasi vadybos ir verslo administravimo studijų programas, magistrantai – vadybos ir politikos mokslų.

Azerbaidžano Respublikos piliečiai, įstoję į magistrantūros studijas Lietuvos aukštosiose mokyklose, gali pretenduoti Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos skiriamas stipendijas. Šiuo metu jas gauna 9 azerbaidžaniečiai.  Galimybę studijuoti nemokamai siūlo ir kai kurios Lietuvos aukštosios mokyklos.

Azerbaidžano aukštųjų mokyklų studentai taip pat turi galimybę dalyvauti kasmet skelbiamuose konkursuose ir gauti valstybines stipendijas dalyvauti vasaros lietuvių kalbos ir kultūros kursuose ar 1–2 semestrus studijuoti lituanistiką (baltistiką) Lietuvos universitetuose.

Penki Lietuvos universitetai – KTU, VU, VGTU, VDU ir MRU – yra įtraukti į Azerbaidžano Respublikos prezidento patvirtintą valstybinę švietimo programą, kuri suteikia šios šalies jaunimui galimybę gauti stipendijas studijoms Lietuvoje.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »