Lietuvos bankas kviečia moksleivius papasakoti savo kišenpinigių istoriją

Publikuota: 2015 m. vasario 10 d. antradienis

Artėjant Vaikų finansinio švietimo savaitei, Lietuvos bankas skelbia kūrybinį konkursą moksleiviams „Mano kišenpinigių istorija“. Vaikai kviečiami dalytis savo patirtimi, ką galima nuveikti sumaniai taupant kišenpinigius.

„Kišenpinigiai kiekvienam vaikui yra, ko gero, pirmasis pajamų šaltinis. Kartu tai yra ir galimybė pradėti savarankiškai tvarkyti asmeninius finansus: mokytis planuoti, taupyti ir apsispręsti, kaip pinigus leisti. Vaikų finansinio švietimo savaitė yra puiki proga mokytojams ir tėvams padiskutuoti su vaikais jiems rūpimais finansų klausimais,“– sako Vilius Šapoka, Lietuvos banko Priežiūros tarnybos Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento direktorius.

Kūrybinis konkursas vyks vasario 9–kovo 2 d. (imtinai). Jame gali dalyvauti 1–12 klasių mokiniai, jie varžysis trijose amžiaus grupėse. Geriausius kiekvienos amžiaus grupės darbus rinks Lietuvos banko sudaryta komisija. 

Kiekvienos amžiaus grupės pirmųjų trijų vietų laimėtojai bus apdovanoti Lietuvos banko įsteigtais prizais. Atminimo dovanėle bus apdovanotas originaliausio darbo autorius. Su kūrybinio konkurso sąlygomis galima susipažinti čia.

Šiais metais Vaikų finansinio švietimo savaitė Lietuvoje bus minima kovo 9–17 d. ir bus gausi renginių: įvairios finansų įstaigos kvies moksleivius į ekskursijas, paskaitas, organizuos testus ir proto mūšius. 

Mokyklos kviečiamos taip pat paminėti Vaikų finansinio švietimo savaitę įvairiais renginiais: piešinių parodomis, žaidimais, diskusijomis mokiniams rūpima finansų tema ir kt.

Nuo šiol Vaikų finansinio švietimo savaitės renginiai bus žymimi specialiu šios savaitės logotipu. Jis sukurtas remiantis Plungės senamiesčio mokyklos mokinės Medos Slivskytės piešiniu, kuris pernai buvo išrinktas geriausiu Vaikų finansinio švietimo savaitės simbolio piešimo konkurse. Apuokas – žinių ir išminties simbolis, o jų ypač reikia tvarkant asmeninius finansus.

Šaltinis: lb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »