Lietuvos moksleivius pasiekė moderni laboratorija ant ratų

Publikuota: 2011 m. lapkričio 29 d. antradienis

Po Lietuvos mokyklas pradėjo keliauti pirmoji šalyje mobili laboratorija, kuri supažindins moksleivius su naujausiais biomokslų laimėjimais. „Mobiliąja bioklase“ pavadinta laboratorija savo kelionę pradėjo Kaune: čia programa pirmiausia buvo pristatyta „Saulės“ gimnazijos moksleiviams.

„Laboratorija suteikia moksleiviams unikalią galimybę bent trumpam tapti tyrėjais. Jie ne tik išbando tikrus mokslinius prietaisus, bet ir patys atlieka modernius biomokslų eksperimentus, kurie, pavyzdžiui, atskleidžia, kas yra DNR ir kaip ji funkcionuoja. Esu tikras, kad ši programa bus dar viena paskata jaunimui susidomėti mokslu“, – teigė Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto dekanas profesorius Osvaldas Rukšėnas.

„Mobilioji bioklasė“ yra aprūpinta modernia daugiau kaip 120 tūkst. litų vertės moksline įranga. Padedami universiteto studentų, moksleiviai su ja patys atlieka pažintinius eksperimentus. Edukacinę programą taip pat sudaro mokslo populiarinamosios paskaitos, mokymai ir diskusijos.

„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie šalies moksleivių ugdymo ir jų smalsumo skatinimo. Tai – puiki galimybė jaunimui iš arti pamatyti šiandienos mokslo laimėjimus. Ypač svarbu, kad „Mobilioji bioklasė“ lankys įvairius šalies regionus, neaplenkdama ir nuošalesnių vietovių mokyklų“, – pabrėžė „Thermo Fisher Scientific“ Vilniaus padalinio generalinis direktorius Algimantas Markauskas.

Kauno „Saulės“ gimnazija pirmai „Mobiliosios bioklasės“ išvykai buvo pasirinkta neatsitiktinai. Rudenį vykusį laboratorijos vardo konkursą laimėjo šios mokyklos moksleivis, kuris ir pasiūlė ją pavadinti „Mobiliąja bioklase“.

Mini autobusas su specialia edukacine programa po šalies mokyklas važinės reguliariai. Programa yra skirta 9 ir vyresnių klasių moksleiviams, ją įgyvendina jaunieji Vilniaus universiteto ir „Thermo Fisher Scientific“ Vilniaus padalinio tyrėjai.

„Mobiliosios bioklasės“ projektą įgyvendina Vilniaus universitetas kartu su bendrove „Thermo Fisher Scientific“, didžiausia pasaulio bendrove, siūlančia produktus ir paslaugas mokslui. Ši bendrovė projektui skyrė modernią tyrimų įrangą, reagentus ir padėjo parengti programą.

Vilniaus universitetas – ne tik didžiausia Lietuvos aukštoji mokykla, suteikianti plačiausias moksliniais tyrimais pagrįstų studijų pasirinkimo galimybes, bet ir vienas seniausių Rytų ir Centrinės Europos universitetų, puoselėjantis ryšius su viso pasaulio universitetais ir inovatyviais mokslo centrais.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Moksleiviai kviečiami susipažinti su Vyriausybės veikla

Lietuvos mokyklų moksleiviai kviečiami dalyvauti trečiadieniais Vyriausybės rūmuose rengiamose ekskursijose, kurių metu bus galima susipažinti su Vyriausybės veikla, užsukti į Vyriausybės posėdį bei pamatyti, kaip priimami svarbiausi valstybės sprendimai. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »