Lietuvos moksleivius pasiekė moderni laboratorija ant ratų

Publikuota: 2011 m. lapkričio 29 d. antradienis

Po Lietuvos mokyklas pradėjo keliauti pirmoji šalyje mobili laboratorija, kuri supažindins moksleivius su naujausiais biomokslų laimėjimais. „Mobiliąja bioklase“ pavadinta laboratorija savo kelionę pradėjo Kaune: čia programa pirmiausia buvo pristatyta „Saulės“ gimnazijos moksleiviams.

„Laboratorija suteikia moksleiviams unikalią galimybę bent trumpam tapti tyrėjais. Jie ne tik išbando tikrus mokslinius prietaisus, bet ir patys atlieka modernius biomokslų eksperimentus, kurie, pavyzdžiui, atskleidžia, kas yra DNR ir kaip ji funkcionuoja. Esu tikras, kad ši programa bus dar viena paskata jaunimui susidomėti mokslu“, – teigė Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto dekanas profesorius Osvaldas Rukšėnas.

„Mobilioji bioklasė“ yra aprūpinta modernia daugiau kaip 120 tūkst. litų vertės moksline įranga. Padedami universiteto studentų, moksleiviai su ja patys atlieka pažintinius eksperimentus. Edukacinę programą taip pat sudaro mokslo populiarinamosios paskaitos, mokymai ir diskusijos.

„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie šalies moksleivių ugdymo ir jų smalsumo skatinimo. Tai – puiki galimybė jaunimui iš arti pamatyti šiandienos mokslo laimėjimus. Ypač svarbu, kad „Mobilioji bioklasė“ lankys įvairius šalies regionus, neaplenkdama ir nuošalesnių vietovių mokyklų“, – pabrėžė „Thermo Fisher Scientific“ Vilniaus padalinio generalinis direktorius Algimantas Markauskas.

Kauno „Saulės“ gimnazija pirmai „Mobiliosios bioklasės“ išvykai buvo pasirinkta neatsitiktinai. Rudenį vykusį laboratorijos vardo konkursą laimėjo šios mokyklos moksleivis, kuris ir pasiūlė ją pavadinti „Mobiliąja bioklase“.

Mini autobusas su specialia edukacine programa po šalies mokyklas važinės reguliariai. Programa yra skirta 9 ir vyresnių klasių moksleiviams, ją įgyvendina jaunieji Vilniaus universiteto ir „Thermo Fisher Scientific“ Vilniaus padalinio tyrėjai.

„Mobiliosios bioklasės“ projektą įgyvendina Vilniaus universitetas kartu su bendrove „Thermo Fisher Scientific“, didžiausia pasaulio bendrove, siūlančia produktus ir paslaugas mokslui. Ši bendrovė projektui skyrė modernią tyrimų įrangą, reagentus ir padėjo parengti programą.

Vilniaus universitetas – ne tik didžiausia Lietuvos aukštoji mokykla, suteikianti plačiausias moksliniais tyrimais pagrįstų studijų pasirinkimo galimybes, bet ir vienas seniausių Rytų ir Centrinės Europos universitetų, puoselėjantis ryšius su viso pasaulio universitetais ir inovatyviais mokslo centrais.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Moksleiviai kviečiami susipažinti su Vyriausybės veikla

Lietuvos mokyklų moksleiviai kviečiami dalyvauti trečiadieniais Vyriausybės rūmuose rengiamose ekskursijose, kurių metu bus galima susipažinti su Vyriausybės veikla, užsukti į Vyriausybės posėdį bei pamatyti, kaip priimami svarbiausi valstybės sprendimai. skaityti »